Podsumowanie bezpieczeństwa na drogach powiatu grodziskiego podczas Świąt Bożego Narodzenia

Jak zawsze podczas okresu świątecznego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Szczególnym miejscem wytężonej służby były drogi. W powiecie grodziskim uczestnicy ruchu korzystali z nich bezpiecznie. Od piątku do środy doszło tylko do jednego wypadku. W ciągu 6 dni grodziscy policjanci byli wzywani do 22 kolizji. Podczas licznych kontroli funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę.

Podobnie jak w minionych latach policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo w okresie przedświątecznym i świątecznym, prowadząc akcję „Bezpieczny Weekend- Boże Narodzenie”. W ciągu 6 dni na drogach powiatu grodziskiego doszło tylko do jednego wypadku  i 22 kolizji. Zatrzymany został tylko 1 nietrzeźwy kierowca.

23 grudnia na ul. Radońskiej w Grodzisku Maz. doszło do wypadku, w którym ranny został 38-letni pieszy, potrącony przez kierującego fiatem. Podczas licznych kontroli trzeźwości funkcjonariusze zatrzymali kierowcę saaba, który wsiadł za kierownicę auta z 2 promilami alkoholu w organizmie. 27-latek został zatrzymany 25 grudnia o 4.00 w Międzyborowie.

Mimo, że święta za nami, policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również pieszych przemieszczających się ulicami miast.

Polub nas na Facebook