Podsumowanie okresu świątecznego na drogach powiatu

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy. Od piątku do wtorku na drogach powiatu grodziskiego doszło do 1 wypadku i 11 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Pomimo zakończenia świątecznych działań funkcjonariusze nadal będą zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Od minionego piątku do wtorku funkcjonariusze prowadzili działania „Bezpieczny Weekend”, w czasie których zapewniali między innymi płynność ruchu wyjazdowego i wjazdowego oraz kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących.

W ciągu tych 5 przedświątecznych i świątecznych dni na drogach powiatu doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci byli wzywani również do 11 kolizji drogowych. W czasie licznych kontroli policjanci zatrzymali 4 kierowców i 1 rowerzystę, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Mimo, że święta za nami, policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym poruszającym się po zmroku poza obszarem zabudowanym przypominamy o obowiązku noszenia odblasków. Do używania elementów odblaskowych zachęcamy również osoby przemieszczające się pieszo lub rowerem ulicami miast przez całą dobę. Odblaski nośmy na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy także do kierowców, aby pamiętali o dostosowywaniu prędkości jazdy do warunków na drodze. Mniejszy ruch może uśpić czujność, a nadmierna prędkość doprowadzić do zdarzenia, którego nie da się wcześniej przewidzieć.

Polub nas na Facebook