6 kolizji i wypadek drogowy oraz 4 nietrzeźwych kierujących to liczba zdarzeń jakie miały miejsce w miniony weekend na terenie powiatu grodziskiego. Od piątku do poniedziałku policjanci przeprowadzili 382 kontrole stanu trzeźwości kierujących. Za łamanie przepisów ruchu drogowego nałożyli 48 mandatów.

Każdy długi weekend to dla policjantów okres wytężonej pracy. Wzmożone kontrole na drogach, większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami oraz wyposażonych w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości to tylko niektóre sposoby działania podejmowane przez funkcjonariuszy, by zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy postanowili spędzić ostatnie kilka dni wypoczywając.

Niestety, pomimo wielu apeli, nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca policyjne przestrogi. W ciągu 4 sierpniowych dni długiego weekendu na terenie powiatu grodziskiego doszło do 6 kolizji i 1 wypadku drogowego.

Podczas  długiego weekendu policjanci przeprowadzili 382 kontrole stanu trzeźwości kierujących w wyniku czego zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń i grożących surowych kar zdecydowali się na jazdę po alkoholu.

Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym mundurowi nałożyli 48 mandatów i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do Sądu.

Polub nas na Facebook