Policjanci ratują życie

W ostatnim czasie grodziscy policjanci kilka razy pomogli osobom, których życie było zagrożone. Po informacjach o próbach samobójczych funkcjonariusze natychmiast rozpoczynali poszukiwania zagrożonych osób i organizowali pomoc innych instytucji. Tylko w ostatnich działaniach, oprócz policjantów, uczestniczyło także kilka zastępów straży pożarnych, użyto również wiatrakowca z kamerą termowizyjną i psa tropiącego. Na szczęście poszukiwane osoby szybko trafiały pod opiekę medyczną.

Jednym z trudniejszych zadań Policji jest pomoc osobom, które z uwagi na różnego rodzaju problemy chcą targnąć się na własne życie. Na każdą z takich informacji policjanci reagują błyskawicznie i starają się szybko wykorzystać wszystkie dostępne metody, aby zapobiec tym zagrożeniom.

W ostatnim czasie dyżurni grodziskiej komendy odebrali kilka tego typu zgłoszeń. Jednym z nich była nocna telefoniczna informacja internautki ze Szczecina, która poinformowała o nieznanej jej mieszkance naszego miasta, mającej prawdopodobnie zamiar popełnić samobójstwo. Natychmiast po tej informacji dyżurny podjął działania, dzięki kórym ustalił dane oraz miejsce zamieszkania kobiety i skierował tam policyjną załogę. Na szczęście pomoc dotarła w porę i kobieta została zabrana do szpitala. Tylko w ubiegłym tygodniu grodziscy policjanci prowadzili działania poszukiwawcze dwóch mężczyzn, którzy swoje niebezpieczne dla życia zamiary ogłosili rodzinie i wyszli z domów. Do udziału w ostatnich działaniach policjanci poprosili również strażaków. W akcji uczestniczyło kilka zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Grodziska Maz. i Ochotniczych Straży Pożarnych z Jaktorowa, Baranowa i Kuklówki. Cały teren poszukiwań mógł być skuteczniej i szybciej monitorowany dzięki pracy policyjnego psa tropiącego, a także wiatrakowca z kamerą termowizyjną, użytego przez funkcjonariuszy z OSP w Baranowie. Te poszukiwania również zakończyły się szczęśliwie przekazaniem mężczyzny pod opiekę medyczną.

Pamiętaj, że Twoje zgłoszenie może także uratować komuś życie. Policjanci całodobowo przyjmują informacje o każdej niebezpiecznej sytuacji pod bezpłatnymi numerami telefonów 997 lub 112.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: