Powiat grodziski ma trzech nowych Mecenasów Kultury

Podczas uroczystości z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Grodzisku Maz. wręczone zostały honorowe wyróżnienia Mecenas Kultury. Jest to wyróżnienie Rady Powiatu Grodziskiego, przyznawane osobom i instytucjom zasłużonym dla tworzenia, rozwoju i ochrony kultury w Powiecie Grodziskim. Jest ono cyklicznie przyznawane od 2002 roku, decyzją kapituły honorowego wyróżnienia.

Wyróżnienie ma formę medalu z brązu patynowanego, autorstwa Pani Wiktorii Czechowskiej-Antoniewskiej – znanej warszawskiej rzeźbiarki. Podczas uroczystości to zaszczytne honorowe wyróżnienie otrzymały trzy osoby, z zawodu nauczyciele, pasjonaci w tworzeniu, rozwoju i upowszechnianiu kultury na terenie Powiatu Grodziskiego.

  • Maria Dominika Inkielman – prezes Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wieloletnia nauczycielka w milanowskich szkołach oraz członkini zarządu TMM. Wyróżnienie zostało przyznane na wniosek Towarzystwa Miłośników Milanówka.
  • Barbara Paszkiewicz – dyrygentka chóru Cantata – absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Warszawie. Jej kandydaturę przedstawili członkowie kapituły Państwo Aurelia i Janusz Sobieraj.
  • Marcin Łukasz Mazur – założyciel i wieloletni dyrygent grodziskiego chóru „Bogorya”. Z wnioskiem wystąpiła Rada Miejskia w Grodzisku Maz., a pomysłodawcą tego wniosku był radny Andrzej Okurowski oraz członkowie Komisji Oświaty, Kultury Fizycznej i Sportu. – Pan Marcin Mazur jest nie tylko mecenasem sztuki i kultury, ale także ambasadorem naszego miasta, ponieważ na licznych koncertach w Polsce i w Europie rozświetla dobre imię Grodziska i przywozi wyróżnienia oraz pierwsze nagrody – uzasadniała Przewodnicząca Rady Joanna Wróblewska.

- Bardzo serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Jest ono dla mnie bardzo ważne, ale chciałam powiedzieć, że nie osiągnęłabym nic sama. To podziękowanie należy się wszystkim tym ludziom, z którymi dane mi było współpracować dawniej i obecnie. To im serdecznie dziękuję – mówiła podczas uroczystości wręczania wyróżnienia Pani Dominika Inkielman.

Redakcja Obiektywnej Gazety Internetowej wszystkim wyróżnionym Mecenasom Kultury gratuluje i życzy wielu sukcesów w przyszłej pracy.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wręczenie wyróżnień Mecenasów Kultury Powiatu Grodziskiego