O 9.20 dyżurny grodziskiej komendy odbiera informację o zaginięciu w lesie 8-letniego dziecka chorego na cukrzycę. W pobliżu miejsca zaginięcia jest zbiornik wodny. Do przeszukania jest bardzo duży obszar lasu w Makówce. Taki scenariusz miały wczorajsze ćwiczenia dowódczo-sztabowe, przeprowadzone przez grodziskich policjantów przy współudziale funkcjonariuszy straży pożarnej, straży miejskiej, straży leśnej i służb medycznych.

Celem ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych przez grodziskich policjantów było doskonalenie praktycznych działań w zakresie poszukiwań osób zaginionych oraz współdziałania z innymi służbami w takich sytuacjach. Opracowany scenariusz przewidywał poszukiwanie w dużym kompleksie leśnym ze zbiornikiem wodnym 8-letniej dziewczynki, która pilnie potrzebowała podania leku na cukrzycę.

Oprócz będących w służbie policjantów, do udziału w działaniach poszukiwawczych zostali wezwani grodziscy strażacy, strażnicy miejscy i leśni oraz ratownicy medyczni. Po ponad godzinnych dokładnych poszukiwaniach, jedna z grup policjantów znalazła w lesie nieprzytomną dziewczynkę. Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej okazało się, że dzięki szybkiej akcji ratowniczej, dziecku nic się nie stało.

Organizatorzy i uczestnicy dzisiejszych ćwiczeń pozytywnie podsumowali współpracę wszystkich służb w tego typu działaniach.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pozytywny finał policyjnych ćwiczeń