Protesty w obronie sądów też w Grodzisku Maz.

Ostatnie działania polityków PiS ograniczające niezawisłość sądów w Polsce wyzwoliły w społeczeństwie niewyobrażalne pokłady energii społecznej. Pomimo okresu wakacyjnego na protestach przed Sądem Najwyższym, Sejmem i Pałacem Prezydenckim zebrały się dziesiątki, a może setki tysięcy ludzi. Protesty te rozszerzyły się już na mniejsze miasta Polski, czego przykładem jest także Grodzisk Mazowiecki.

Wczoraj mieszkańcy naszych okolic zebrali się, tworząc „Łańcuch światła”, by bronić wolnych sądów pod Sądem Rejonowym w Grodzisku Mazowieckim. Przybyło kilkaset osób. Do zebranych przemawiała między innymi Dorota Stalińska i Jan Król. Było dużo młodzieży i rodzin. Wydarzenie to dla wielu z osób było wzruszające i budzące nadzieję.

Łańcuch światła w obronie wolnych sądów utworzony zostanie w Grodzisku również dziś! Organizatorzy zapraszają wszystkich na godzinę 21.00 przed Sąd Rejonowy w Grodzisku na ul. Bartniaka 21/23. Jak wszystkie wydarzenia z cyklu "Łańcuch światła", również i te nie mają charakteru politycznego. W związku z powyższym organizatorzy proszą o nieprzynoszenie materiałów – w tym transparentów – o charakterze politycznym lub nawiązującym do konkretnej partii lub ugrupowania. Proszą za to o wzięcie ze sobą świeczek.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Protesty w obronie sądów też w Grodzisku Maz.