Przeszkadzał im hałas, uszkodzili auto

Za uszkodzenie samochodu odpowiedzą 2 osoby zatrzymane przez grodziskich policjantów. Funkcjonariusze zauważyli bezprawne działania mężczyzny i kobiety w drodze na inną interwencję. Oboje usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, które spowodowało straty w wysokości 2 tysięcy złotych. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Policjanci patrolujący w nocy teren powiatu zostali wezwani do Przeszkody, gdzie miało dochodzić do wyścigów samochodowych. W czasie dojazdu na miejsce, funkcjonariusze zwrócili uwagę na osoby, które uderzały kijami w samochód, stojący na poboczu drogi. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny i kobiety. Na miejscu okazało się, że auto ma powybijane szyby i uszkodzoną karoserię. Obie nietrzeźwe osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Policjanci szybko odnaleźli kierowcę bmw, który był w pobliżu. Mężczyzna złożył zawiadomienie o uszkodzeniu swojego pojazdu. Straty wycenił na 2 tysiące złotych.

46-latek i 45–latka po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut wspólnego uszkodzenia mienia. Mieszkańcy Warszawy przynali się do winy. Swoje zachowanie tłumaczyli hałasem, jaki powodował jeżdżący po okolicy samochód pokrzywdzonego. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook