Już 14 czerwca będziemy świadkami referendów w Baranowie i w Milanówku. Oba referenda dotyczą odwołania włodarzy gminy, jednak w obu przypadkach znaczenie głosu i frekwencja grają zupełnie inną rolę.

Referendum w Baranowie odbywa się na wniosek radnych, którzy świadomie podjęli decyzję, by mieszkańcy w głosowaniu mogli wypowiedzieć się, czy popierają działania Wójta czy Rady. Tu ważny jest każdy głos, gdyż osoby głosujące przeciw odwołaniu Wójta – głosują za odwołaniem Rady Gminy. Daje to pełną możliwość wypowiedzenia się mieszkańcom w sporze między organami samorządu lokalnego. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Baranów, by wyrazili w głosowaniu swoje zdanie.

Inaczej sytuacja wygląda w Milanówku. Tu nie większość radnych miała pomysł, by inicjować referendum – zrobiła to grupka 7 MIESZKAŃCÓW, której nie podobają się działania włodarza. Jeżeli więc pozostali mieszkańcy Milanówka chcą, by Burmistrz Milanówka nadal pełnił swoją funkcję, wystarczy, że zostaną w domu. Jest to najskuteczniejsza forma głosowania przeciw odwołaniu Burmistrza.

 

Polub nas na Facebook