Od kilku dni dochodziły do nas pogłoski na temat dużych zmian w grodziskim Prawie i Sprawiedliwości. Dziś informacje te zostały oficjalnie potwierdzone. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Iwona Wiąckowska, Bogumiła Karp i wicestarosta Zbigniew Kajak nie są już członkami tej partii. Co to oznacza dla Powiatu?

Już przed ostatnią sesją Rady Powiatu słychać było pogłoski o rozłamie i walkach wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Z wielu źródeł uzyskaliśmy informację, że jeden z członków Rady Powiatu wystąpił o wykluczenie powyższych radnych ze struktur PiS.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu pytane o to wyrzucone osoby zaprzeczały twierdząc, że nie są podjęte jeszcze żadne decyzje. Dziś otrzymaliśmy w tej sprawie oświadczenie Prawa i Sprawiedliwość w Grodzisku Mazowieckim potwierdzające  wcześniejsze informacje. Wynika z niego, że pani Iwona Wiąckowska, pani Bogumiła Karp oraz pan Zbigniew Kajak nie są już członkami partii Prawo i Sprawiedliwość.

Oficjalnie powodem podjęcia przez władze statutowe decyzji o usunięciu z szeregów członków Prawa i Sprawiedliwości wymienionej trójki radnych, były pogłębiające się różnice w kwestii realizacji programu wyborczego.​ Z nieoficjalnych źródeł wynika, że w dużej mierze chodzi o głosowanie nad stanowiskiem w sprawie ustawy metropolitalnej oraz dyskusję na przedostatniej sesji Rady Powiatu.

Ze źródeł zbliżonych do wyrzuconych osób wynika, że nic nie jest jeszcze przesądzone i od decyzji Komitetu Wojewódzkiego będą się odwoływać. Co ciekawe, bez wyrzuconych z Prawa i Sprawiedliwości (w tym wiceprzewodniczącej i wicestarosty) Radnych, Starosta ma minimalną większość w Radzie Powiatu. Większość ma też w przypadku wniosku o odwołanie jedynego członka zarządu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Polub nas na Facebook