Na stronach Miasta Stołecznego Warszawy możemy przeczytać o wysokich stężeniach pyłów zawieszonych. Niestety u nas też nie jest najlepiej. Szkoda, że pomimo problemów ze smogiem zeszłej zimy samorządy nie uruchomiły monitorowania jakości powietrza, a o jego stanie możemy dowiedzieć się tylko na stacji monitorowania zapylanie powietrza uruchomionej przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO w Milanówku.

Pomimo różnych działań proekologicznych, w tym prowadzonych przez niektóre samorządy programów wsparcia wymiany pieców, do dziś nie wiemy właściwie jaka jest skala zanieczyszczenia powietrza w naszej okolicy. Nie słyszeliśmy by któryś z samorządów zlecił uruchomienie choćby najprostszej stacji monitorowania jakości powietrza.

Dziwi nas to tym bardziej, że jak pokazało w lutym tego roku Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO w Milanówku uruchomienie takiej stacji nie jest bardzo kosztowne, a wymaga jedynie zaangażowania.

W najbliższych dniach zwrócimy się do samorządowców z w sprawie monitoringu jakości powietrza, a tymczasem zachęcamy do sprawdzenia jego stanu na stronach SLO nr 5 w Milanówku. Niestety dziś nie jest najlepiej.

Polub nas na Facebook