Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 4 po raz kolejny wygrała powiatowy etap konkursu "Policjanci są wśród nas". Tak jak we wszystkich komendach garnizonu stołecznego, punktualnie o godzinie 10.00, drużyny z 7 szkół podstawowych całego powiatu przystąpiły do rozwiązywania testu wiedzy o bezpieczeństwie i rywalizacji w dwóch konkurencjach sportowych. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, które mogą wykorzystać w codziennych sytuacjach.

Wczoraj o 10.00 w budynku grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 4 rozpoczął się powiatowy etap konkursu "Policjanci są wśród nas". Po powitaniu realizatorów konkursu i wszystkich uczestników przez dyrektora placówki, siedem trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu grodziskiego przystąpiło do rozwiązywania testu wiedzy o bezpieczeństwie. Zadania przygotowane przez policjantów Komendy Stołecznej służyły poszerzeniu wiedzy uczestników o prawidłowych zachowaniach w różnych życiowych sytuacjach. Po krótkim odpoczynku i słodkim poczęstunku, uczestnicy rozpoczęli rywalizację w dwóch konkurencjach sportowych. Wszyscy świetnie poradzili sobie z biegiem i torem przeszkód.

Duża wiedza teoretyczna i umiejętności sportowe zdecydowały o zdobyciu jednakowej liczby łącznych  punków przez dwa rywalizujące zespoły. Zgodnie z regulaminem konkursu kapitanowie drużyn ze Szkoły Podstawowej w Skułach i Szkoły Podstawowej Nr 4 odpowiadali na pytania przygotowane przez jury. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji ogłoszone zostało zwycięstwo uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Maz. Drużyna w składzie: Kamil Jastrzembski, Karol Siemiątkowski i Daniel Siwek , która zdobyła w sumie 61 punktów, będzie reprezentować powiat grodziski w wojewódzkim finale konkursu, który odbędzie się 12 czerwca w Warszawie.

Przed wręczeniem nagród policjantka omówiła test wiedzy, aby wszyscy  poznali prawidłowe zasady bezpieczeństwa, jakie były w nim zawarte. Zachęcała także do udziału w kolejnych edycjach konkursu i innych policyjnych działaniach profilaktycznych, a także stosowania poznanych zasad na co dzień i dzielenia się swoją wiedzą z innymi.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.- insp. Dariusza Lubańskiego i Zastępcy Burmistrza Grodziska Maz.- Pana Tomasza Krupskiego otrzymali gratulacje, dyplomy i upominki ufundowane przez grodziskie Biuro Oświaty.

Polub nas na Facebook