Już dwunasty raz mogliśmy uczestniczyć w zmaganiach konkursowych Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Mazowieckim. Występy wykonawców – nie tylko te wokalne – zapewniły widowni zgromadzonej w tutejszym Centrum Kultury niezapomniane wrażenia i... uśmiech na twarzach.

W tegorocznej edycji festiwalu, którego początki sięgają 2005 roku konkurowali soliści i zespoły z siedmiu szkół podstawowych powiatu grodziskiego i żyrardowskiego. Swoich reprezentantów przygotowali nauczyciele muzyki ze Szkoły Podstawowej z Międzyborowa, Szkoły Podstawowej z Adamowizny, Szkoły Podstawowej z Jaktorowa, a także z grodziskich: „Jedynki”, „Dwójki”, „Czwórki” i „Szóstki”.

- Nie widzieliśmy się dwa lata, ponieważ w zeszłym roku z powodu jubileuszu naszej szkoły nie organizowaliśmy festiwalu. Tym bardziej mi miło, że pamiętacie o nas i jesteście tu dziś z nami – mówiła z uśmiechem Elżbieta Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, pomysłodawczyni imprezy.

Jury w składzie: Anna Maria Krawczykiewicz (przewodnicząca), Dariusz Biernacki, Łukasz Niedzielski, Maciej Dybowski i Karol Osentowski oceniało uczestników w dwóch kategoriach: „Zespół” i „Solista”. - Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu tego festiwalu. Każde jury tak mówi, ale faktycznie wybór był trudny, a ilość nagród i wyróżnień ograniczona - mówiła Anna Maria Krawczykiewicz, ogłaszając wyniki:

  • Aleksandra Szmajkowska i Sandra Sielska (SP w Międzyborowie) zaśpiewały „Prywatną Madonnę”, nostalgiczny utwór z repertuaru Ani Wyszkoni, co dało efekt w postaci III miejsca w kategorii „Zespół”
  • II miejsce jury przyznało Zespołowi Wokalnemu „Fermata” ze Szkoły Podstawowej w Międzyborowie za wykonanie piosenki Kasi Klich „Kolorowym być motylem”.
  • I miejsce zdobył Chór „Cantabile” (SP nr 6) za wykonanie piosenki traktującej o bolesnych czasach wojny „Dziś idę walczyć, mamo”.
  • Zdobywca III miejsca w kategorii „Solista” – Juliusz Ruszkiewicz (SP nr 4) – porwał widownię i jurorów „Snem o Warszawie” z repertuaru Czesława Niemena.
  • II miejsce przyznano Natalii Kamińskiej (SP w Adamowiźnie), która z wdziękiem i z... batutą w ręku wykonała piosenkę „Dyrygent”.
  • Emilia Strzelczyk (SP nr 1) cieszyła się z I miejsca w kategorii „Solista”. Werdykt udowadnia, że nastrojowy walczyk „Noc przemyka jak muzyka” spodobał się nie tylko widowni.
  • Wyróżnienia zdobyli: Weronika Kaczyńska (SP w Jaktorowie), Amelia Sypulska (SP w Międzyborowie), Oliwia Fijałkowska (SP 4 w Grodzisku) Julia Pilaszek (SP 4 w Grodzisku),  Szymon Romański (SP 4 w Grodzisku)

W czasie, gdy jury zastanawiało się nad werdyktem, wystąpił zespół taneczny przygotowany przez Martę Żółkiewską prezentując kilka dobrze znanych utworów, w ciekawych układach choreograficznych.

Tegoroczny Festiwal pokazał – obok wysokiego poziomu wykonawców – różnorodność w doborze repertuaru. Można było usłyszeć piosenki lżejsze i takie, których nie powstydziliby się dorośli wykonawcy.  Nie brakowało też utworów autorskich: m.in. pominięta przez jury (sic!), dynamiczna kompozycja „Goń marzenia” Roberta Dziekańskiego, czy ciekawa „Małpa w kąpieli” Krzysztofa Gwiazdy.

Prowadzący festiwal – Renata Cacko i Jacek Wolszczak – z wdziękiem i poczuciem humoru, porwali uczestników, widownię i nauczycieli do wspólnej zabawy.

XIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami” już za rok. Już nie możemy się doczekać!


Zachęcamy do obejrzenia wyjątkowego filmu z tego wydarzenia, który pokazuje emocje, jakie towarzyszyły części artystycznej festiwalu i fenomenalnej zabawie, którą udało się rozkręcić podczas przedłużających się obrad jury Jackowi Wolszczakowi i Robertowi Dziekańskiemu – nauczycielom grodziskich szkół.

Obu Panom gratulujemy niesamowitego kontaktu z młodzieżą!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: „Śpiewaj razem z nami” po raz dwunasty