Sprzątamy Grodzisk! - akcja sprzątania Powiatu

18 września br. członkowie i członkinie grodziskiego koła Partii Zielonych, we współpracy z innymi organizacjami, lokalnymi stowarzyszeniami, fundacjami, firmami oraz Urzędami Miast, zapraszają do udziału w akcji sprzątania powiatu w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

Akcja odbędzie się jednocześnie w siedmiu lokalizacjach: Grodzisku Mazowieckim, Jaktorowie, Adamowiźnie, Książenicach, Żabiej Woli, Milanówku oraz Podkowie Leśnej w godzinach od 10:00 - 12:00. Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie wydarzenia Facebook.

- Zapraszamy wszystkich do udziału w tej corocznej, ponad podziałowej i międzypokoleniowej akcji, dzięki której sprzątniemy tereny leśne, rowy przydrożne, rzeki, stawy oraz osiedla ze śmieci. Worki będzie można odebrać w jednym z siedmiu punktów w powiecie w godz. 10:00 - 12:00. Wolontariusze obecni w punktach wskażą też na miejscu, gdzie należy zostawić pełne worki na śmieci. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na stronie Facebook.- informuje współorganizator wydarzenia Mirosław Kaznowski z grodziskiego koła Partii Zieloni.

Akcję tę, tak jak w poprzednim roku, wspierają lokalne samorządy oraz liczne stowarzyszenia i fundacje, w tym: Liga Ochrony Przyrody, Bibuła Milanowska, Dendropolis, Działamy Razem oraz Musszelka. Oprócz Partii Zieloni, dołączyły też inne lokalne koła polityczne: Polska2050, Nowoczesna, Platforma Obywatelska oraz PSL.

- Zadbanie o czystość naszego powiatu to odpowiedzialność każdego z nas. Zgłaszajmy zatem nielegalne wysypiska śmieci do urzędów i informujmy Straż Miejską lub Policję, kiedy jesteśmy świadkami celowego zaśmiecania naszej przestrzeni. Przede wszystkim nie przechodźmy obojętnie obok leżących śmieci, które często potem lądują do rzek, a następnie do morza i niszczą całe ekosystemy – mówi Hanna Kaczorowska, liderka ruchu Polska2050 powiatu grodziskiego.

Dla osób zainteresowanych inicjatywą, przedstawiamy poniżej listę punktów wydawania worków na śmieci w dniu akcji, czyli sobotę, 18 września od 10:00 - 14:00:

  • Grodzisk Mazowiecki - Park Skarbków, przy restauracji “Piknik”
  • Milanówek - Dworzec PKP od strony ul. Warszawskiej
  • Podkowa Leśna - Park przyjaźni Polsko-Węgierskiej
  • Żabia Wola - przed budynkiem Urzędu Gminy
  • Jaktorów - Sklep Chemiczny „Jaskis” przy ul. Warszawskiej 15
  • Adamowizna - przed dworkiem w parku im. Józefa Chełmońskiego
  • Książenice - przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zeszłorocznej akcji w galerii poniżej

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Sprzątamy Grodzisk! - akcja sprzątania Powiatu