Od ponad 10-ciu lat ważnym aspektem mojej aktywności społecznej jest propagowanie i inicjowanie działań i rozwiązań prorodzinnych. Mają one na celu promowanie rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin wielodzietnych, ich pozytywnego wizerunku, wzmacnianie roli i funkcji rodziny, zwiększanie szans rozwojowych, życiowych dzieci i młodzieży. Moje zaangażowanie jako promotorki i jednej z inicjatorek „Karty Dużej Rodziny”, współorganizatorki grodziskich Marszów dla Życia i Rodziny, zostało wyróżnione tytułem „Samorządowiec Przyjazny Rodzinie”.

W zeszłym roku na forum Rady Powiatu Grodziskiego wystąpiłam z wnioskiem o włączenie Muzeum im. A.J. Iwaszkiewiczów w Stawisku do systemu zniżek wynikających z Karty Dużej Rodziny. W efekcie mojego wniosku w sierpniu br. wprowadzony został Powiatowy Program dla rodzin wielodzietnych „Karta Dużej Rodziny”.

W ramach tego Programu rodzinom wielodzietnym posiadającym Kartę Dużej Rodziny będą odtąd przysługiwać uprawnienia do 50-procentowej zniżki na korzystanie z oferty Muzeum w Stawisku:

  1. na bilety wstępu do Muzeum
  2. na korzystanie z przewodnika po Muzeum
  3. na korzystanie z przewodnika po Podkowie Leśnej
  4. na uczestnictwo w lekcjach muzealnych i innych zajęciach organizowanych dla dzieci i młodzieży w Muzeum.

Mam nadzieję, iż ta oferta w ramach Powiatowego Programu będzie się w przyszłości poszerzać i rozwijać, o co będę zabiegać.

Iwona Wiąckowska
Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego
członek Rady Muzeum im. A.J. Iwaszkiewiczów w Stawisku

Polub nas na Facebook