15 lipca 2016r, o godzinie 14.30 w Sali Herbowej Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Stołecznego Policji- mł.insp. Piotr Berent, starosta Powiatu Grodziskiego- Marek Wieżbicki, przedstawiciele samorządów miejskich i gminnych oraz służb i instytucji działających na terenie powiatu. Łącznie 47 grodziskich policjantów zostało wyróżnionych odznaczeniami i nominacjami na wyższe stopnie służbowe. Komendanci oraz zaproszeni goście złożyli grodziskim funkcjonariuszom serdeczne podziękowania i życzenia.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji- mł. insp. Piotrowi Berentowi. Z okazji Święta Policji jedna z policjantek grodziskiej komendy otrzymała odznakę ,,Zasłużony Policjant”, a 46 policjantek i policjantów zostało nominowanych na wyższe stopnie służbowe. Policjanci odebrali również wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w służbie od władz samorządowych.

Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz.- mł. insp. Dariusz Lubański oprócz wyrazów wdzięczności i życzeń dla policjantów i pracowników jednostki, podziękował również wszystkim osobom, które od wielu lat wspierają policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa obywateli.  

Zastępca Komendanta Stołecznego Policji- mł.insp. Piotr Berent odczytał list gratulacyjny z podziękowaniami i życzeniami od Komendanta Stołecznego Policji, w którym podkreślił trud służby i wysiłek, dzięki któremu wciąż rośnie zaufanie społeczne do stołecznej Policji i poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców całego garnizonu. Komendant podziękował także za działania podczas szczytu NATO.

Podczas uroczystości od zaproszonych gości padło mnóstwo ciepłych słów, wyrazów uznania za dotychczasową pracę, trud i poświęcenie oraz serdecznych życzeń satysfakcji z każdego dnia służby i dużo powodów do radości.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Policji w grodziskiej komendzie