O zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach wczoraj grodziscy policjanci rozmawiali z mieszkańcami gminy Żabia Wola. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Najwięcej uwag dotyczyło zagrożeń w ruchu drogowym, zachowań osób w miejscach publicznych i obaw związanych z kradzieżami.

Wczoraj na terenie gminy Żabia Wola odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz., kierownik i dzielnicowi z Posterunku Policji w Żabiej Woli oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego grodziskiej komendy,  a także wójt gminy i przedstawiciele samorządu gminnego oraz zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy.

Podczas debaty Kierownik Posterunku  Policji w Żabiej Woli- asp.sztab. Łukasz Tomaszewski przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie gminy w ubiegłym roku. Omówił między innymi strukturę jednostki, liczbę przeprowadzonych interwencji, skalę przestępczości i osiagnięte wyniki. W kolejnej części debaty zostały przedstawione zagrożenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomniany sposób jej działania. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda”. Kierownik omówił  działania dzielnicowych w ramach tych narzędzi. Uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych materiałów w zakresie oszustw metodami „ na krewnego, policjanta,itp”, a także z informatorów dotyczących naboru i służby w Policji.

W czasie dyskusji  na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy byli zainteresowani szczególnie działaniami policjantów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wskazując miejsca, gdzie istnieje potrzeba ich wzmożenia. Przekazywali także informacje o niewłaściwych zachowaniach osób w takich miejscach jak park, czy tereny leśne. Sygnalizowali również swoje obawy o wzrost liczby zdarzeń związanych z kradzieżami mienia.

Wszyscy obecni na debatach policjanci z uwagą przyjmowali  informacje mieszkańców, które będą podstawą do organizowania działań prewencyjnych w omawianych sprawach. Każdy z wniosków będzie uwzględniany w toku codziennych służb, a efekty poddane analizie podczas debaty ewaluacyjnej, na które mieszkańcy zostaną zaproszeni  w ciągu najbliższych 12 miesięcy .

Polub nas na Facebook