Niestety, w całej Polsce wykrywane są coraz to nowsze przypadki zachorowań na koronawirusa. W celu ograniczenia zagrożenia pozamykane są szkoły, urzędy i placówki kulturalne. Władze Milanówka zapewniają nawet wiernym transmisję mszy świętych z kościoła Św. Jadwigi. Czy to pomoże w opanowaniu zagrożenia.

Zgodnie ze wczorajszym raportem sanepidu (2020-03-12 godz. 13.00) w Powiecie grodziskim 130 osób objętych było nadzorem epidemiologicznym, 9 objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego, 4 hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Jak na razie nie potwierdziły się niepokojące sygnały o przypadkach zachorowań. Warto dodać, że w całym województwie mazowieckim, potwierdzonych zostało tylko 6 chorych osób.

Coraz bardziej widoczne są ograniczenia życia codziennego związane z pandemią. Jak już wcześniej informowaliśmy, bardzo roztropną i wyprzedzającą innych decyzje dotyczącą pracy jednostek oświatowych podjęły władze Jaktorowa. To samo ograniczenie dzień później w całej Polsce wprowadził rząd. Tak więc od poniedziałku nie zostawimy już dziecka w żadnym przedszkolu czy szkole.

Zamknięte są niemal wszystkie jednostki kultury i obiekty sportowe, a praca urzędów została bardzo mocno ograniczona, do obsługi kancelarii bez przyjęć interesantów wśród pracowników merytorycznych.

W szpitalu zachodnim wstrzymane zostały do odwołania:

  • Odwiedziny chorych
  • Przyjęcia planowe do leczenia szpitalnego
  • Wizyty pierwszorazowe do lekarzy specjalistów
  • Wizyty stomatologiczne

Ograniczone zostały

  • Wizyty kontrolne
  • Badania endoskopowe

Gmina Grodzisk Mazowiecki zakupiła 3 respiratory i 2 urządzenia do monitorowania funkcji życiowych, które przekaże do Szpitala Zachodniego.

Ciekawą inicjatywą wykazały się władze Milanówka. Po uzgodnieniu z Proboszczem Grzegorzem Jaszczykiem, chcąc wyjść naprzeciw osobom, które zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia powinny pozostawać w domu także w niedzielę, postanowiłem dać Państwu możliwość uczestniczenia w Mszy Św, która odprawiona władze miasta w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 internetową transmisja nabożeństwa w czasie rzeczywistym. Msza dostępna będzie pod adresem:️ http://bit.ly/transmisja-online-mszy-swietej

Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną w powiecie grodziskim. Będziemy Państwa informować o rozwoju wypadków.

Polub nas na Facebook