Przed świętami Bożego Narodzenia grodziscy policjanci tradycyjnie dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia przy ubranej choince. Takie sympatyczne spotkanie, z udziałem I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji, władz samorządowych oraz przedstawicieli powiatowych instytucji, a także licznie przybyłych proboszczów grodziskich parafii i wszystkich osób na co dzień współdziałających z Policją w zakresie bezpieczeństwa, odbyło się wczoraj w grodziskiej komendzie. W czasie uroczystości Komendant Komisariatu Policji w Jaktorowie odebrał kluczyki do nowego radiowozu, który wcześniej został poświęcony. Świąteczny nastrój podkreślał występ policyjnej orkiestry z Komendy Stołecznej Policji, która przedstawiła bogaty repertuar kolęd.

Wczoraj o godzinie 12.00 w grodziskiej komendzie odbyło się przedświąteczne spotkanie, w którym, oprócz policjantów i pracowników jednostki, uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współdziałających z Policją na co dzień. Spotkanie rozpoczęło się przed budynkiem komendy, gdzie poświęcony został nowy radiowóz sfinansowany ze środków gmin w Jaktorowie i Baranowie. Kluczyki do pojazdu kia ceed z rąk wójtów gmin odebrał komendant jaktorowskiego komisariatu.

W sali herbowej na wszystkich uczestników spotkania czekała kolejna miła niespodzianka. W świąteczny nastrój wprowadziła zebranych kolęda wykonana przez 6 członków policyjnej orkiestry z Komendy Stołecznej Policji. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. mł. insp. Dariusz Zalesiński złożył życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczestnikom spotkania, a także podziękował policjantom i pracownikom komendy za pracę w mijającym roku. Do życzeń i podziękowań dołączył się także I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Michał Domaradzki. Podziękowania i życzenia do policjantów skierował także starosta Marek Wieżbicki oraz Burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Po ogólnych życzeniach przyszedł czas na tradycyjne elementy przedświątecznego spotkania. Proboszcz parafii w Adamowiźnie po krótkiej modlitwie i refleksji nad trudnymi zadaniami Policji zachęcił wszystkich do dzielenia się opłatkiem i składania sobie nawzajem świątecznych życzeń. Oprócz awansów i doceniania pracy przez przełożonych, policjanci życzyli sobie zdrowia, spokoju i jak najwięcej powodów do radości w pracy i w domu. Ci, którzy święta będą musieli spędzić na służbie chcieli tylko, aby w tym szczególnym czasie nie musieli oglądać tragicznych zdarzeń i rodzinnych nieszczęść.

Polub nas na Facebook