XI Grodziskie Targi Pracy już za nami!

W dniu 6 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury 4 w Grodzisku Mazowieckim odbyły się XI Grodziskie Targi Pracy zorganizowane przez Starostę Grodziskiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim. Wśród 28 wystawców znaleźli się pracodawcy, eksperci i agencje pracy. Na osoby bezrobotne i poszukujące pracy czekało około 800 miejsc pracy.

Ponownie Grodziskie Targi Pracy spotkały się z zainteresowaniem. Przybyli mieszkańcy powiatu grodziskiego, żyrardowskiego, pruszkowskiego.

Uroczystego otwarcia dokonali: Starosta Grodziski – Marek Wieżbicki oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Hanna Wilamowska. Na wstępie Dyrektor PUP przywitała wszystkich zebranych, podziękowała wszystkim Wystawcom, którzy tak licznie przybli na targi. Podkreśliła, że wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony pracodawców. Natomiast „Bezrobocie w powiecie grodziskim spada. Powiat Grodziski jest jednym z 37 powiatów, gdzie stopa bezrobocia jest najniższa i wynosi poniżej 5 %”. Następnie głos zabrał Starosta Grodziski, który wyraził zadowolenie z powodu tak dużej ilości osóbprzybyłych na targi, życzył, by znalezienie satysfakcjonującej pracy było spełnionym marzeniem na nadchodzące święta.

Oferty pracy prezentowali m.in. przedstawiciele firm: McDonald’s Polska Sp. z o.o., Randstad Sp. z o.o., Manpowergroup Sp. z o.o., Adecco Poland Sp. z o.o., Biznes Partner Sp. z o.o., Carrefour Polska Sp. z o.o., Arytza Polska Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o., MAGO S.A, Avon Cosmetics Polska z o.o., Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., El-Went Szkolnictwo Techniczne Sp. z o.o..

Oferowane stanowiska pracy to m.in.: pracownik produkcji, pracownik biurowy, kierowca autobusu, operator wózka widłowego, pracownik restauracji, doradca ds. telefonicznej obsługi klienta, koordynator sprzedażowy, elektryk, tokarz, agent ubezpieczeniowy, elektromechanik.

Zainteresowaniem cieszyły się nie tylko stanowiska pracodawców i agencji pracy, ale także ekspertów m.in.: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim udzielali informacji w zakresie pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego i szkoleń.

Wśród odwiedzających słychać było pozytywne opinie na temat targów. Przede wszystkim mówiono o dużej liczbie ofert pracy oraz o możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy chętnie korzystały z okazji i zostawiały u pracodawców swoje aplikacje, a także umawiały się na kontakt. Mamy nadzieję, że owocny.

Wciąż istnieje potrzeba takiej inicjatywy na lokalnym rynku pracy. Kolejne targi planowane są jesienią.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: XI Grodziskie Targi Pracy już za nami!