W ciągu ostatnich dni grodziscy policjanci odwiedzili dzieci z przedszkoli w Międzyborowie i Książenicach. Głównym celem wizyt było przypomnienie najmłodszym zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza na najbliższe wakacyjne dni. Uczestnicy z uwagą wysłuchali porad policyjnego profilaktyka i misia Grodzisia, chętnie też oglądali wyposażenie służbowe i radiowóz.

W ostatnim czasie grodziscy policjanci zostali zaproszeni do przedszkoli, które realizują właśnie tematy związane z bezpieczeństwem w wakacje. Na spotkania z dziećmi wybrali się jak zawsze policyjny profilaktyk i maskotka grodziskiej komendy- Komisarz Grodziś. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych jak bezpiecznie zachowywać się w podróży, na drogach i w kontaktach z obcymi. Policjanci przypomnieli też numery telefonów, pod którymi dzieci mogą uzyskać pomoc od funkcjonariuszy.

Po rozmowie policjanci zaprezentowali uczestnikom wyposażenie do służby. Przedszkolaki chętnie przymierzały czapki, oglądały kajdanki i dopytywały do czego służy pałka lub lizak. Wszystkie chciały też obejrzeć z bliska radiowóz. Oprócz obietnic stosowania poznanych zasad bezpieczeństwa, dzieci zobowiązały się także do pilnowania dorosłych w tym zakresie. Spotkania zakończyły się wspólnymi zdjęciami i policyjnymi życzeniami „Wszystkiego Bezpiecznego”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Z przedszkolakami o bezpieczeństwie w wakacje