Grodziscy kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 17 do 35 lat. Policjanci ustalili, że zatrzymani są sprawcami kilku włamań do pojazdów ciężarowych i kradzieży z nich paliwa oraz włamania do domu. Na posesji 17-latka i 35-latka funkcjonariusze znaleźli przedmioty potwierdzające przestępczą działalność grupy. Cała czwórka usłyszała łącznie 10 zarzutów. Za kradzieże z włamaniami grozi im teraz nawet po 10 lat więzienia.

Poszukiwania sprawców kradzieży paliwa rozpoczęły się natychmiast po złożeniu zawiadomienia o tym przestępstwie przez mieszkańca jaktorowskiej gminy. Po analizie zebranych informacji grodziscy kryminalni szybko wytypowali podejrzewanego 17-latka. Na posesji młodego mężczyzny policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z włamania do domu, a także pojemniki i przewody wykorzystywane do kradzieży paliwa. Mężczyzna został zatrzymany.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili kolejne 3 osoby, które prawdopodobnie pomagały zatrzymanemu w dokonywaniu włamań. Już następnego dnia 20-latek, 24-latek i 35-latek trafili do policyjnej celi. W garażu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli samochód przygotowany do kradzieży paliwa. Policjanci potwierdzili, że mężczyźni wspólnie brali udział w 3 włamaniach do baków pojazdów ciężarowych, skąd skradli ponad 400 litrów oleju napędowego, a także włamali się do domu. Sebastian M., Rafał S., Tomasz S. i Łukasz Z. usłyszeli łącznie 10 zarzutów. Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat więzienia.
 
Polub nas na Facebook