Zarzutami dla 5 osób i zabezpieczeniem ponad 35 tysięcy złotych zakończyły się prowadzone od kilku miesięcy działania grodziskich policjantów w sprawie kradzieży w jednej z miejscowych firm. Trzech z zatrzymanych to pracownicy zakładu, których działanie spowodowało straty firmy na prawie 108 tysięcy złotych. Policjanci ustalili i zatrzymali także podejrzanego „pomysłodawcę” przestępstwa i kierowcę pomagającego w transporcie zabranego towaru. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz nawet po 5 lat więzienia.

W czerwcu br. grodziscy policjanci zostali powiadomieni o brakach towaru o wartości prawie 108 tysięcy złotych w magazynie jednej z miejscowych firm. Razem z zawiadomieniem kierownictwo zakładu przekazało funkcjonariuszom materiały, którte mogły pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży surowców. Dokładna analiza zebranych przez policjantów danych wskazywała, że w przestępczy proceder mogło być zaangażowanych trzech pracowników firmy.

W toku dalszych żmudnych i długotrwałych czynności funkcjonariusze ustalili także 45-latka, który prawdopodobnie zorganizował i kierował czynnościami pozostałych podejrzanych oraz 47-letniego kierowcę ciężarówki, który kilkakrotnie przewoził surowce z zakładu. Gdy tylko kryminalni mieli pełną wiedzę o udziale każdego z mężczyzn w nielegalnych działaniach, przystąpili do ich zatrzymania. Do celi grodziskiej komendy jednego dnia trafiło 5 podejrzanych osób.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 45 do 58 lat usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u czterech z nich pieniądze w łącznej kwocie ponad 35 tysięcy złotych. Przestępstwo,o które są podejrzani, zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook