Żurawie Powiatu Grodziskiego - zgłoś kandydata!

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Kojarzysz wśród swoich znajomych wolontariuszy? Masz dobre doświadczenie we współpracy z firmą odpowiedzialną i zaangażowaną społecznie? A może uważasz, że któraś ze znanych Ci organizacji pozarządowych powinna zostać doceniona? Zgłoś ich do pierwszej edycji konkursu o tytuł „Żurawie Powiatu Grodziskiego”. Termin zgłaszania kandydatów upływa 1 grudnia 2019 roku.

Stowarzyszenie Europa i My, wspólnie z partnerami ogłasza Konkurs aktywności lokalnej – Żurawie Powiatu Grodziskiego’2019 i zaprasza do nominowania osób, firm i organizacji w pięciu kategoriach: Wolontariusz roku, Organizacja pozarządowa roku, Społecznik roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej oraz Wydarzenie społeczne roku!

ZGŁOŚ SWOICH KANDYDATÓW WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ:

Powiat Grodziski, na który składa się sześć gmin: Baranów, Jaktorów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna i Żabia Wola, zamieszkuje blisko 93 tys. mieszkańców. Jednocześnie jest to obszar, na którym zarejestrowane są 333 organizacje pozarządowe, z których prawie 40% przejawia aktywność w swojej działalności. W tych organizacjach działają setki lub nawet tysiące osób. Społecznicy, wolontariusze, zapaleńcy, eksperci i pasjonaci chcący zrobić coś, co sprawi, że świat wokół nas będzie lepszy. Obok nich, a także wspólnie z nimi funkcjonują przedsiębiorcy. Coraz częściej kierujący się nie tylko perspektywą zysku, ale i wartościami. Wspólnotę lokalną uzupełnia i wspiera sektor publiczny, a więc samorządowcy. Ci wszyscy ludzie stanowią o sile ziemi Chełmońskiego – wyjątkowym miejscu na zachodnim Mazowszu, gdzie dzieje się wiele dobrego, ale gdzie nie zawsze cisi bohaterowie są dostrzegani.

Od 2002 roku wspieramy rozwój społeczeństwa obywatelskiego na terenie powiatu grodziskiego – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Wzmacniamy organizacje pozarządowe i wszelkie inicjatywy mieszkańców. Widząc, jak wiele ciekawych pomysłów i dużo społecznej energii warte jest docenienia i nagłośnienia, postanowiliśmy ufundować i przyznać nagrody – dodaje.

Skąd pomysł, aby były to Żurawie?

Żuraw to ptak uosabiający wiele wspaniałych cech, które mogą określać społeczników. To symbol nadziei, szczęścia, budzącej się wiosny, ale także wierności i czujności. Od niepamiętnych czasów uwieczniany był w sztuce – na obrazach, rzeźbach, ceramice, w opowiadaniach, wierszach czy nawet przysłowiach. A wszystko to z powodu „ludzkich" cech. Żurawie były częstym tematem obrazów Józefa Chełmońskiego. Stały się zatem naturalnym bohaterem naszej nagrody.

W ramach konkursu, specjalnie powołana do tego kapituła, w oparciu o nadesłane zgłoszenia oraz własną wiedzę i doświadczenie, przyzna nagrody i wyróżnienia w 5 kategoriach.


Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość przyznania dodatkowej nagrody, nie przyznania nagrody w którejś z kategorii a także przeprowadzenie głosowania internetowego w ramach kategorii „Wydarzenie społeczne roku”.

Kandydatów do każdej kategorii można zgłaszać do 1 grudnia 2019 poprzez wypełnienie formularza elektronicznego na stronie www.europaimy.org

Nagrody stanowią specjalnie na tę okazję wykonane statuetki, których autorem jest rzeźbiarz Jerzy Juczkowicz.  Zostaną one wręczone podczas uroczystej Gali Aktywności Obywatelskiej, która odbędzie się 12 grudnia 2019 roku o godz. 17.00. Gościem honorowym wydarzenia będzie Szymon Hołownia, dziennikarz, autor, założyciel Fundacji Kasisi oraz Fundacji Dobra Fabryka.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Europa i My. Partnerami zaś: GTV Twoja okolica, Pismo Społeczno-Kulturalne BOGORIA, Lokalna Grupa Działania Zielone Sąsiedztwo, Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki i Mediateka oraz Studio Ling Brett.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Grodziskiego oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Patronat medialny: Radio Bogoria, Gazeta Bogoria, Grodzisk News, Obiektywna, GTV Twoja okolica,  WPR24, Obiektyw.info

Konkurs i gala dofinansowane przez: Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich,  Gminę Grodzisk Mazowiecki, Lokalną Grupę działania „Zielone Sąsiedztwo”

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: