Zwycięzcy konkursu „Razem Bezpieczniej”

Drużyny z 4 szkół gimnazjalnych powiatu grodziskiego uczestniczyły wczoraj w kolejnej edycji konkursu „Razem Bezpieczniej”. Uczniowie prezentowali swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz umiejętności sportowe. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Międzyborowie.

O 12.00 w jednej z sal lekcyjnych Gimnazjum Nr 2 rozpoczęła się kolejna edycja grodziskiego konkursu „Razem Bezpieczniej”. 3-osobowe drużyny z 4 szkół gimnazjalnych z Grodziska Mazowieckiego i Międzyborowa powitali główni organizatorzy - przewodniczący Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto i Gmina” - Dariusz Świderski, przedstawiciel Biura Oświaty - Rajmund Zaleski oraz przedstawiciel Policji - asp. Sławomir Janowiec.

W pierwszej części konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania testowe z dziedziny bezpieczeństwa. Dotyczyły one m.in. prawidłowych zachowań w różnych życiowych sytuacjach oraz zadań i funkcjonowania takich instytucji jak: Policja, Państwowa Straż Pożarna czy Straż Miejska, a także działań realizowanych przez Stowarzyszenie. Druga część konkursu polegała na sprawdzeniu sprawności fizycznej uczniów. Rywalizacja podczas bardzo ciekawych konkurencji sportowych była zarazem dobrą zabawą i elementem drużynowej współpracy.

Po podsumowaniu wyników ze wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięską drużynę. Puchar za zajęcie I miejsca w konkursie z rąk Komendanta Powiatowego Policji - mł.insp. Dariusza Lubańskiego oraz  Dyrektora Biura Oświaty – Pani Ewy Burzyk otrzymali uczniowie Gimnazjum w Międzyborowie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i upominki, które wręczyli im organizatorzy. Oprócz upominków uczestnicy konkursu otrzymywali życzenia samych bezpiecznych dni w szkole i poza nią oraz wykorzystywania zdobytej wiedzy w codziennym życiu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zwycięzcy konkursu „Razem Bezpieczniej”