Startuje trzecia edycja akcji „Kilometry dla Przylądka”

1 maja ruszyła kolejna edycja akcji „Kilometry dla Przylądka” organizowana przez Fundację „Lepszy Start” i przyjaciół Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”, która działa w Parzniewie, w powiecie pruszkowskim od 2011 roku. Celem inicjatywy jest budowa „Domu na Zawsze”, gdzie dorosłe osoby ze spektrum autyzmu znajdą w przyszłości miejsce do pracy i życia.

- Fundacja została powołana przez rodziców, dla których zapewnienie godnej przyszłości swoim dzieciom to priorytet i misja. Marzymy, aby stworzyć miejsce, w którym osoby z autyzmem będą mogły prowadzić wartościowe życie pod opieką specjalistów. Jednakże, koszty budowy są bardzo wysokie, a brak wsparcia ze strony rządu i samorządów wymaga rozległych zmian systemowych. Dlatego tak ważne są dla nas inicjatywy, które krok po kroku prowadzą nas do realizacji tego celu" - mówi Irena Cieślak, prezes spółki Lepszy Start.

Osoby, które wezmą udział w akcji, będą mogły zadbać o swoją kondycję fizyczną i jednocześnie pomóc w zbiórce funduszy. Za każdy pokonany kilometr, przekażemy 1 zł na rzecz fundacji. To doskonały sposób, aby jednocześnie zadbać o swoje zdrowie i wspomóc wartościową inicjatywę społeczną.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy ponownie włączyć się w akcję i wraz z naszym niezawodnym zespołem działać na rzecz dobra. Uwielbiamy pomagać i z radością podejmujemy wyzwanie, by przekładać naszą energię na aktywne działanie. W BPX mamy niezawodny team, który zawsze gotowy jest do pomocy i wspierania wartościowych inicjatyw. To właśnie to, co nas najbardziej nakręca - zdobywanie kilometrów dla „Przylądka”. Zapraszamy każdego, kto chce dołączyć do naszej drużyny i wraz z nami pomóc w budowie ośrodka dla osób ze spektrum autyzmu – mówi Łukasz Łań, inicjator akcji z BPX.

Wszystkie kilometry sponsor strategiczny – firma konsultingowa BPX S.A. na koniec miesiąca zamieni na złotówki, a cała zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz budowy „Domu na Zawsze Przylądek”.

Pomagamy cały maj!

Uczestnikiem akcji może być każda osoba, która posiada smartfon i lubi aktywności na świeżym powietrzu. Do wyzwania można przystąpić niezależnie od miejsca zamieszkania.

Zasady dołączenia do akcji są proste – kilometry można zbierać spacerując, biegając jeżdżąc na rowerze rolkach i innym sprzęcie. Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie internetowej: https://przyladek.activy.app/

Jak dołączyć do zabawy?

  •     Wejdź do sklepu Google Play lub App Store i pobierz bezpłatną aplikację Activy na telefon.
  •     Załóż konto w aplikacji lub zaloguj się.
  •     Na liście wyzwań otwartych znajdź "Kilometry dla Przylądka" i kliknij, by dołączyć.

Im więcej kilometrów pokonasz, tym więcej środków od sponsorów trafi na realizację celu. Sponsorem strategicznym akcji jest BPX S.A. firma konsultingowa z branży IT.

Polub nas na Facebook