W marcu br. w pruszkowskim szpitalu powiatowym „Na Wrzesinie” otwarty został po remoncie Zakład Opiekuńczo – Leczniczy. Znajduje się on w pomieszczeniach zajmowanych do tej pory przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Co ta inwestycja oznacza dla mieszkańców powiatu pruszkowskiego?

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy został uruchomiony w maju 2011 roku. Podopiecznymi ZOL-u są osoby, które przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego, czy operacyjnego i choć nie wymagają już dalszej hospitalizacji, to ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności oraz brak możliwości samodzielnego funkcjonowania potrzebują pomocy i opieki. Wykwalifikowany personel ZOL-u zapewnia swoim podopiecznym całodobową pielęgnację i rehabilitację pod nadzorem lekarza.

Na parterze ZOL powstały pokoje z łazienkami, a w nich miejsce dla 26 najwyższej klasy łóżek, dla osób przewlekle leżących, z regulacją elektryczną i materacami przeciwodleżynowymi. Dzięki renegocjacji kontraktu z NFZ, SPZZOZ zwiększyć liczbę podopiecznych. Docelowo do końca roku w trzypiętrowym  budynku, po przeorganizowaniu I i II piętra, oddział będzie mógł przyjąć około 80 potrzebujących Pacjentów.
Warto zaznaczyć, że wszystkie łóżka znajdujące się w budynku oraz kilkanaście wózków inwalidzkich, podnośnik dla cięższych pacjentów i fotel kąpielowy są darem Fundacji WOŚP.

Jak zaznaczyła podczas otwarcia, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak Członek Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jest bardzo pięknie, bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc w wyposażeniu tego miejsca i deklaruję dalszą pomoc, w miarę naszych możliwości.

Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski przekazał wielkie podziękowania dla Fundacji WOŚP - W imieniu Zarządu i Rady Powiatu oraz wszystkich Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego składam ogromne podziękowania dla całej Fundacji WOŚP na czele z Panem Jurkiem Owsiakiem Prezesem Fundacji i Panią Lidią Niedźwiedzką-Owsiak Członkiem Zarządu Fundacji, za to kolosalne wsparcie. Z całego serca dziękujemy.

Do podziękowań dołączył Robert Krawczyk, dyrektor SPZZOZ w Pruszkowie - ZOL został praktycznie w całości wyposażony przez Fundację WOŚP, za co jeszcze raz w imieniu swoim, wszystkich pracowników, a przede wszystkim przyszłych Pacjentów dziękuję. Jest ładnie, czysto, kolorowo i domowo, na tyle, na ile to możliwe w  pomieszczeniach szpitalnych.

- Zarząd Powiatu Pruszkowskiego będzie robić wszystko, żeby takich obiektów było więcej. Jest to bardzo ważne - opieka nad osobami starszymi i z niepełnosprawnościami jest coraz większym wyzwaniem, ale przede wszystkim obowiązkiem odpowiedzialnego samorządu – podsumował Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zakład Opiekuńczo - Leczniczy na Wrzesinie otwarty