Zapraszamy na spektakl "Dzieci Powstania ’44"

Muzeum Dulag 121 wspólnie ze Starostą Pruszkowskim Krzysztofem Rymuzą zapraszają na niezwykłe widowisko musicalowe, które przeniesie widza w świat dzieci, których dzieciństwo zastało naznaczone traumą wojny i Powstania Warszawskiego. Spektakl „Dzieci Powstania’44” w reżyserii Joanny Woszczyńskiej odbędzie się 29 listopada o godz. 18:30. w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.  Wstęp na spektakl jest bezpłatny. Wejście za okazaniem zaproszenia, które będzie można od 22 listopada odebrać w siedzibie Muzeum Dulag 121, CKiS w Pruszkowie oraz pobrać ze strony internetowej Muzeum.

Spektakl stworzony z serca i z wielkim sercem tańczony przez dzieci inspirowany jest prawdziwymi historiami i wspomnieniami z Powstania Warszawskiego. To kontrowersyjne przedstawienie wojny widzianej oczami dziecka oraz współczesnej trzynastoletniej dziewczynki ukazane za pomocą tańca współczesnego i piosenek walczącej Warszawy. Sceny spektaklu zmieniają się jak w kalejdoskopie obrazując całe spektrum dramatu młodych ludzi i towarzyszących im emocji.

Obsadę spektaklu stanowi kilkudziesięcioosobowa grupa utalentowanych tancerzy, aktorów i wokalistów Alternatywnego Teatru Tańca LUZ w wieku 7-18 lat, którzy doskonale wcielają się w rolę małych bohaterów z Powstania. Autorka spektaklu Joanna Woszczyńska scenariusz swój oparła na prawdziwych wspomnieniach dzieci z książki - Jerzego Mireckiego „Dzieci ’44”, „Asiunia” - Joanny Papuzińskiej oraz „Kamienie też czasem płaczą” - Bogumiła Janusza Żórawskiego.

Nagrody i wyróżnienia dl spektaklu „Dzieci Powstania’44”

  • Wydarzenie Kulturalne Roku 2014 w Regionie w Plebiscycie TOP REGIONU 2014 organizowanym przez Katolickie Radio Podlasie oraz portal internetowy Podlasie24.pl.
  • Kulturalne Wydarzenie Roku 2014 w plebiscycie miesięcznika Kultura Siedlecka.
  • Etiuda „Dzieci Powstania ’44” kat. mini formacje modern dzieci do lat 11 zdobyła tytuł Mistrza Polski 2014 oraz Mistrza Świata 2014 r.
  • Etiuda „Pomnik” kat. mini formacje modern dzieci do lat 11 zdobyła tytuł Mistrza Świata 2015 oraz Złoty Puchar Świata 2015 r.
  • Duet ze spektaklu - „Dzieci i wojna”, Ewa Stecewicz i Marcelina Karolewska zdobył tytuł Mistrza Polski 2015 r.
  • „Obudzone wspomnienia” – kat. juniorzy do lat 15 zdobyły 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Dance Week - Mikołajki 2015 r. Za choreografię wszystkich etiud w spektaklu odpowiedzialna była Joanna Woszczyńska.

Premiera spektaklu Dzieci Powstania ’44 Alternatywnego Teatru Tańca LUZ odbyła się 14 listopada 2014 roku w Siedlcach w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Przedstawienie wystawione już było ponad 150 razy w Siedlcach, w Warszawie, w Sokołowie Podlaskim, w Białej Podlaskiej, w Wilnie na Litwie a fragmenty również dla Polonii w Monachium oraz podczas Pucharu świata w Pradze.

Dzieci Powstania ’44, to ponad 60 minutowa wspaniała, wzruszająca historyczna podróż.

Partnerzy: Miasto Pruszków, Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie

Patronat honorowy: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania Warszawskiego 1944.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Joanna Woszczyńska

Przygotowanie wokalne: Edyta Wójcik

Aranżacja muzyczna: Jakub Kowalik, Marek Matwiejczyk

Oświetlenie: Artur Wytrykus, Kamil Wielgór

Montaż filmów i zdjęć, animacje: Andrzej Kułak, Sebastian Gumiński

Polub nas na Facebook