Zdrowa Niedziela – zbadaj się!

Już w najbliższą niedzielę, 17 października w godz. 10:00 – 17:00 Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski zaprasza na „Zdrową Niedzielę”.

W ramach akcji bezpłatnych badań, mieszkanki powiatu pruszkowskiego będą mogły wykonać mammografię, cytologię oraz przeszkolić się w zakresie samobadania piersi. Wszystkich mieszkańców powiatu zapraszamy na badanie EKG, pomiar ciśnienia oraz pomiar poziomu cukru w we krwi. W tym dniu rozpoczynają się również szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia, mieszkańców powiatu.

Akcja „Zdrowa niedziela” współorganizowana jest z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, którego dyrektor Robert Krawczyk udostępnia pomieszczenia i urządzenia do wykonania badań.

Na badania zapraszamy do:

Szpitala Powiatowego na Wrzesinie, ul. Armii Krajowej 2/4 w Pruszkowie, gdzie będzie wykonywana mammografia. Panie od 50 do 69 roku życia będą miały wykonane badanie bez skierowania, w ramach programu, z pozostałych grup wiekowych, ze względu na rodzaj badania (naświetlanie) muszą mieć ze sobą skierowanie lekarskie.

Przychodni specjalistycznej SPZZOZ , ul. Drzymały 19/21 w Pruszkowie, gdzie będą wykonywane:

  • cytologia (wymaz pobiera przeszkolona położna),
  • badanie palpacyjne piersi i nauka samobadanie (bada i szkoli położna),
  • EKG,
  • poziom cukru we krwi (badanie najlepiej wykonać rano na czczo lub nie wcześniej niż 8 godzin po posiłku),
  • pomiar ciśnienia,
  • bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla osób od 65 roku życia (finansowane są z budżetu środków powiatu pruszkowskiego), nie jest wymagane skierowanie, do szczepienia zakwalifikuje lekarz.
Polub nas na Facebook