Podczas XXXIII posiedzenia Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przyznaniu pomocy finansowej dla Powiatu Pruszkowskiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021. Dofinansowanie w wysokości 199 804,00 zł zostanie przeznaczone na remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie.

To kolejna dobra wiadomość dla uczniów powiatu pruszkowskiego - Zarząd Powiatu Pruszkowskiego dba o wszystkie szkoły, których organem prowadzącym jest Powiat. – mówi Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski. - Remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie jest niezbędny, ponieważ od momentu jej powstania w 1968 roku została wyremontowana tak naprawdę tylko raz. Uczy się tam około 600 uczniów, którzy uczęszczają do Technikum i Szkoły Branżowej. Potrzebują oni sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, która poprawi warunki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz organizacji uroczystości szkolnych i środowiskowych. – dodaje.

Remont obejmie wymianę instalacji elektrycznej z montażem oświetlenia (okablowanie, osprzęt i lampy ledowe), naprawę ubytków w tynku,  pomalowanie ścian i sufitów, cyklinowanie parkietu, malowanie linii boiskowych, lakierowanie parkietu, zakup i montaż listew przypodłogowych, a także wykonanie instalacji nagłośnienia.

Planowana wartość całkowita inwestycji to 273 476,36 zł.

Polub nas na Facebook