23 lipca miał miejsce wspaniały koncert, na który mieszkańców Pruszkowa i okolic zaprosił Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch. Koncert odbył się na  Placu Jana Pawła II, a wystąpili akordeoniści  Face2Face Duo, Edyta Geppert z towarzyszeniem zespołu Vasie oraz Kuba Badach.

Tegoroczny “Koncert do północy” rozpoczął się o 19.30. My przyszliśmy trochę wcześniej, w trakcie trwającej próby Edyty Geppert. Podczas koncertu artyści zażyczyli, powołując się na prawo autorskie, by nie robić zdjęć i nie filmować ich występów, zapominając, że koncert był finansowany pieniędzmi publicznymi. Tylko dlatego mamy zdjęcia muzyków towarzyszących Edycie Geppert.

Po przywitaniu licznie zebranej publiczności przez dyrektora Centrum Kultury i Prezydenta Miasta Pruszkowa, rozpoczął się koncert Zespołu Face2Face Duo. Akordeoniści: Paweł Janas grający na akordeonie i o wiele lżejszej melodyce (podczas gry na ciężkim akordeonie pojawiał się ból kręgosłupa dokuczający artyście) i Bartosz Kołsut (akordeon/bandoneon) rozpoczęli utworem J.S. Bacha – „Ave Maria”. Później usłyszeliśmy między innymi: melodie filmowe, kompozycję Pawła Janasa i tanga Astora Piazzolli. Koncert podobał się zgromadzonej publiczności. Akordeoniści dwukrotnie bisowali.

O 21.00 na scenie pojawiła się Edyta Geppert z towarzyszeniem zespołu Vasie. Piosenkarka rozpoczęła koncert trochę nietypowo, piosenką o lekko sarkastycznym tekście. Później były jej największe przeboje, między innymi: „Och, życie kocham cię nad życie”, „ Nie żałuję” oraz „Ty, Panie”.  Podczas jednego utworu piosenkarce towarzyszył mąż – Piotr Loretz. Widząc stojącą wokół publiczność (wiele osób siedziało na licznych krzesłach) można było wyciągnąć wniosek, że wielu mieszkańców przyszło właśnie na koncert Edyty Geppert.

O 22.30 na pruszkowskiej scenie zaprezentował się Kuba Badach, wokalista w zespołach Poluzjanci i The Globetrotters, prowadzący również solową działalność artystyczną. Podczas “Koncertu do północy” artysta śpiewał piosenki Andrzeja Zauchy.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pruszkowski „Koncert do północy”