Pruszkowska tężnia w Parku Kościuszki to przepiękne i klimatyczne miejsce, w którym chętnie spędzamy czas. Aby uatrakcyjnić jeszcze bardziej sezon letni, Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaplanował serię koncertów, które odbędą się pod wspólną nazwą “Muzyczne popołudnia przy tężni”.

Poniżej znajdą Państwo plan koncertów:

17 lipca wystąpi Kapela Warszawiaki – Trupa Teatralna. Jest to grupa artystów, których połączyła miłość do folkloru warszawskiego rozkwitającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Kapela Warszawiaki zaprezentuje uliczne szlagiery i przedwojenne utwory.

31 lipca wystąpi zespół 2m ACOUSTIC TRIO. Akustyczne trio grające utwory wywodzące się stylistycznie z muzyki pop/rock/blues/smooth jazz w autorskich, akustycznych aranżacjach. Zespół zaprezentuje popularne utwory z ostatnich lat w ciekawych aranżacjach.

7 sierpnia wystąpi Anna Maria Adamiak. Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

14 sierpnia wystąpi zespół VASIE. Prezentuje on muzykę inspirowaną folklorem krajów takich jak Bałkany, Hiszpania, Argentyna, Grecja, Włochy i Francja. Utwory śpiewane są w różnych językach – m.in. po grecku, hiszpańsku, włosku przy akompaniamencie instrumentów etnicznych.

21 sierpnia wystąpi Kapela Fakiry. Zespół uznawany jest za najlepszy zespół grający folklor miejski w Polsce. Uzupełnieniem jej repertuaru są znane piosenki muzyki popularnej i biesiadnej. W czasie koncertu przenieść możemy się do lat 20-tych, 30-tych XX wieku. Piękne, pełne miłości i optymistycznego przesłania teksty jak i niezwykła, wpadająca w ucho muzyka z elementami jazzu i dixielandu to niezapomniane doznania artystyczne.

Do zobaczenia w sobotnie popołudnia przy tężni!

Polub nas na Facebook