Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy prowadzona przez lokalną telewizję kablową Tel Kab z Pruszkowa. Pracownicy firmy zbierają nowe zabawki dla dzieci, które zostały zakwaterowane zbiorowo w hotelach, ośrodkach i halach.

- Zależy nam na dotarciu do dzieci, które jeszcze nie znalazły schronienia w spokojnych i gościnnych domach. W miejscach zakwaterowania zbiorowego i tymczasowego brakuje poczucia bezpieczeństwa i domowej atmosfery, dlatego chcemy, by właśnie tam trafiły zebrane zabawki.- mówi Marta Wieterska, koordynatorka akcji.

Według założenia zabawki mają być nowe. Klienci Tel Kab mogą zaangażować się w zbiórkę bez wydawania nawet złotówki. W ramach akcji firma oferuje zwrot opłaty abonamentowej w kolejnym miesiącu dla tych osób, które wezmą udział w zbiórce.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej osób zdecyduje się na podarowanie nowych zabawek. Wiemy, że zakup to dla pomagającego dodatkowy koszt, więc chcemy wziąć ten koszt na siebie.
A dlaczego zbieramy wyłącznie nowe zabawki? Nie ma nic złego w używanych rzeczach, ale w tym przypadku chcemy, by zabawki kojarzyły się dzieciom bardziej z prezentem, niż z darem pomocowym.
- wyjaśnia Marta Wieterska.

W akcji biorą udział nadawcy popularnych stacji telewizyjnych dla dzieci, między innymi: Disney Channel, Cartoon Network, MiniMini, Nickelodeon, Puls Kids. Pierwsze zabawki od darczyńców już dotarły do biura.

Oprócz tego firma prowadzi także zbiórkę artykułów dla niemowląt i małych dzieci. Potrzebne są przede wszystkim: pieluchy jednorazowe, żywność dla dzieci w słoiczkach, kaszki dla dzieci, mleko modyfikowane w proszku (także dla alergików), chusteczki nawilżane, kosmetyki dla dzieci i artykuły higieniczne oraz pielęgnacyjne.

Dary można dostarczać do Biura Obsługi Klienta w siedzibie firmy przy ul. B. Prusa 92 w Pruszkowie, w godzinach otwarcia biura, czyli: w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 11:00 18:00 oraz we wtorek i piątek w godz. 9:00 16:00.

Wszystkie zebrane rzeczy będą przez cały miesiąc na bieżąco dostarczane do miejsc pomocy nadzorowanych przez okoliczne gminy. Akcja potrwa do końca marca.

TEL-KAB Sp. z o.o. Sp. k. ul B. Prusa 92, 05-800 Pruszków
Tel/fax 22 415-00-00 ∙ e-mail: boa@telkab.pl

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: W Tel-Kabie cały czas trwa zbiórka dla dzieci z Ukrainy