Warsztaty online dla całych rodzin

Pruszkowskie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego wraca z cotygodniowym cyklem spotkań rodzinnych „Sobota z…”. Na razie, dopóki obowiązują obostrzenia, zajęcia będą odbywać się online.

Choć placówki kulturalne wciąż borykają się z ograniczeniami, pracownicy MSHM nie zamierzają czekać na poprawę sytuacji z założonymi rękoma – ruszają więc już teraz – w ostatnią sobotę  miesiąca (czyli 30 stycznia) o godz. 11.00. Potem – spotkania będą odbywać się regularnie co tydzień.

 „Na tropie starożytnych mieszkańców” – tak brzmi tytuł pierwszego ze spotkań. Jak brać w nich udział? – Zajęcia odbywać się będą w aplikacji Google Meet, należy więc posiadać konto Google. Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, wyślij zgłoszenie pod adres: lekcjeonline.mshm@gmail.com.

Co w nim zamieścić? To proste: datę, tytuł lekcji oraz e-mail, na który Muzeum prześle link do zajęć (ewentualnie dodatkowe informacje lub materiały).

Uwaga! Zgłoszenia przyjmowane są najwcześniej na dwa tygodnie przed spotkaniem, najpóźniej – godzinę przed.

Czego się spodziewać? Kto brał udział w muzealnych zajęciach, już wie. A jeśli nie, już wyjaśniamy: każde ze spotkań to krótka prelekcja ilustrowana prezentacją multimedialną, zabytkami i rekonstrukcjami, a do tego – rozmaite porady i zadania do wykonania (łamigłówki, rysunki, naczynia gliniane czy przepisy kulinarne).

Najbliższe tematy zajęć:

  • 30 stycznia, godz. 11.00 – Na tropie starożytnych mieszkańców
  • 6 lutego, godz. 11.00 – Gladiatorzy z Zaborowa
  • 13 lutego, godz. 11:00 – Skąd pochodzimy? Opowieść o ewolucji człowieka

Wszystkie lekcje są bezpłatne.

ZAPRASZAMY!
Bieżące informacje o sobotnich zajęciach: http://mshm.pl/warsztaty-online-dla-calych-rodzin/

Polub nas na Facebook