Zapraszamy na XXI Festiwal Nauki 2017

Zapraszamy Państwa na XXI Festiwal Nauki 2017, którego hasłem przewodnim są następujące słowa: „Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję”. Miejsca na lekcje festiwalowe można rezerwować od 1 września.

Festiwal Nauki w Warszawie powołany został z inicjatywy środowisk naukowych przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk w 1996 roku. Pierwsza edycja odbyła się w 1997 roku. Więcej informacji o Festiwalu na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl .

W tegorocznej edycji Festiwalu Nauki uczestniczy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.  Muzeum w ramach Festiwalu w dniach 26-27 września. Przygotowało wyjątkowe lekcje festiwalowe.

  • 26 września (wtorek), godz. 09:00, 10:30, 12:00 – „Starożytny świat hutników i kowali”. Lekcja festiwalowa. Rezerwacja od 1 września w systemie zapisów Festiwalu (www.festiwalnauki.edu.pl/szkola/).
  • 27 września (środa), godz. 09:30, 12:00 – „Barbarzyńscy hutnicy”. Lekcja festiwalowa. Rezerwacja od 1 września
  • w systemie zapisów Festiwalu (www.festiwalnauki.edu.pl/szkola/).
  • 27 września (środa), godz. 15:00 – „ABC barbarzyńskiej metalurgii”. Spotkanie klubowe – wydarzenie otwarte.

Już od 1 września za pośrednictwem strony www.festiwalnauki.edu.pl można zarezerwować miejsce na lekcje festiwalowe organizowane przez MSHM

 

Polub nas na Facebook