Zielony bufor, w miejsce drzew

Fot. FB/MiastoPruszków

Prowadzona przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przebudowa skrzyżowania al. Wojska Polskiego z al. Niepodległości od kilku miesięcy elektryzuje mieszkańców Pruszkowa. Z jednej strony wszyscy kierowcy wiedzą, że lewoskręt w tamtym miejscu jest niezbędny. Z drugiej strony wielu mieszkańców nie może pogodzić się z prowadzoną z tego powodu wycinką szpaleru lip. Władze Pruszkowa mają jednak propozycję rozwiązania tego problemu.

Na początku lutego Prezydent Paweł Makuch wraz z swym zastępcą Konradem Sipierą spotkali się z przedstawicielami MZDW, aby zaprezentować koncepcję buforu zieleni w al. Wojska Polskiego. Pomysł ten został opracowany wraz z ekspertami od zieleni miejskiej. Zakłada stworzenie między ścieżką rowerową a ciągiem pieszym zielonego pasa, na którym zostaną posadzone drzewa, byliny i krzewy. Nasadzone drzewa osiągać będą wysokość 8-10 metrów.

Jak twierdzą władze Pruszkowa, koncepcja spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony przedstawicieli MZDW. Jakie jest Państwa zdanie na jej temat? Zachęcamy do dyskusji a FB!

 

Polub nas na Facebook