Zobacz żużel na żywo!

W dniach 13-17.06.2024 r. w siedzibie Nice Polska przy ulicy Parzniewskiej 2a w Pruszkowie odbędzie się wyjątkowa wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego. To nie lada gratka nie tylko dla fanów motoryzacji oraz sportów motorowych, ale też dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla których organizatorzy przygotowali niespodzianki. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Adriana Ejssymonta Starosty Pruszkowskiego.

Zwiedzający wystawę będą mogli poznać najciekawsze wydarzenia w historii sportu żużlowego zaprezentowane na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory i umieszczone na nich ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że odwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu. Wystawa zostanie wzbogacona o elementy lokalnej historii motorsportu, dzięki współpracy z Klubem Motocyklowym Nornica Pruszków.

Nice Polska to jeden z największych mecenasów polskiego sportu na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Od dłuższego czasu współpracujemy z Fundacją Narodowego Muzeum Sportu Żużlowego i chcielibyśmy zaprezentować lokalnej społeczności tę unikatową wystawę motocykli żużlowych – mówi Małgorzata Frelek, wieloletnia szefowa działu finansowego Nice Polska.

Jak wiadomo, każdy motocykl powinien być przechowywany w garażu. A z branżą bram garażowych, automatyki wjazdowej i stolarki otworowej, ale przede wszystkim z Pruszkowem, jesteśmy nierozerwalnie związani od prawie 30 lat. Przygotowaliśmy ciekawą kolekcję, którą udostępnimy lokalnej społeczności całkowicie za darmo – dodaje Wojciech Jankowski z grupy Nice, jeden z organizatorów wystawy.

Wystawa będzie dostępna do obejrzenia bezpłatnie w najbliższy weekend. W sobotę bramy siedziby Nice otworzą się w godzinach 9:00-17:00, a w niedzielę od 9:00 do 14:00.

 

Polub nas na Facebook