Wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba udzielił ślubu w Sali Balowej zabytkowej i odrestaurowanej Austerii.

Piękne i stylowe meble, wyjątkowy klimat obiektu, jakim jest wykonana w latach w latach 1784-1790 według projektu znanego architekta epoki stanisławowskiej Szymona Bogumiła Zuga, Austeria idealnie wpisują się w rangę wydarzenia jakim jest ślub.

17 kwietnia w Sali Balowej zabytkowej, odrestaurowanej i pięknie prezentującej się Austerii zaplanowano cztery śluby. Pierwszego z nich udzielił Wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba. Sakramentalne "tak", wzruszenie i zarazem radość - to był wyjątkowy dzień dla młodych par. Wójt pogratulował nowożeńcom, złożył życzenia i wręczył kwiaty. Pozostałe ceremonie poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raszynie Jolanta Kuć.

Wszystkie uroczystości odbyły się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. - Niezmiernie cieszę się, że w pięknej i odrestaurowanej Austerii w Raszynie odbywają się śluby. To miejsce o ogromnym znaczeniu i wartości dla Gminy Raszyn. Możliwość udzielenia pierwszego ślubu stanowiła dla mnie ogromne wyróżnienie. Nowożeńcom życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia - powiedział Wójt Andrzej Zaręba.

Austeria to najwspanialszy zabytek należący do Gminy Raszyn. Obecnie, dzięki staraniom i wysiłkowi samorządu, odzyskała dawny blask. Rewitalizacja została przeprowadzona w latach 2017-2020. Odrestaurowana Austeria prezentuje się pięknie i jest dumą Raszyna. Obiekt zaadaptowano na Centrum Integracji Społeczno-Kulturalnej.

Polub nas na Facebook