W niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 12.00 zapraszamy na na warsztaty w ramach cyklu Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121 poświęcone Akcji „Żonkile 2023”. Z okazji 81. rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim Muzeum Dulag 121 włączyło się w coroczną Akcję „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

W ramach warsztatów odbędzie się premierowy pokaz krótkometrażowego filmu animowanego wyprodukowanego przez Muzeum POLIN, opartego na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”, przygotowany z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 10 lat.

Zrealizowany przez Hi-Story film animowany na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek” przenosi nas w bajkowy świat, w którym żyją dobre duszki, opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które go zamieszkują. Pewnego dnia, jeden z młodych opiekunów roślin i zwierząt, Maślak, ginie w niejasnych okolicznościach. Na poszukiwania wyrusza jego siostra, Borówka, na skrzydłach pomocnej Sowy. Baśniowa historia przybliża dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty.

Zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty dla rodzin z dziećmi
w Muzeum Dulag 121.

W programie m.in.

  • zapoznanie się z genezą akcji „Żonkile”,
  • projekcja animacji „Pamięć drobinek”,
  • warsztaty plastyczne inspirowane opowiadaniem Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadkami od 7 roku życia.

Zapisy mailowo pod adresem: edukacja@dulag121.pl