Tomasz Makowiecki to urodzony w Gdyni producent, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, który obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku.

Na swoim koncie ma pięć albumów studyjnych („Makowiecki Band”, „Piosenki na nie”, „Ostatnie wspólne zdjęcie”, „NO! NO! NO!”, „Moizm”), a także udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych we współpracy z czołowymi artystami.

Wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki w 2007 roku.

„Nie Ma Nas” z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej, „Warszawa Wschodnia” oraz „Na paluszkach” z gościnnym udziałem Julii Wieniawy to najnowsze single artysty, promujące album “Bailando”, który ukazał się 16 lutego 2024 roku. “To płyta, która powstawała długo i w skupieniu. Zbierane latami doświadczenia zostały skrupulatnie przesiane i przełożone na język muzyki – bez oglądania się na trendy, bez pędu za byciem na topie. Ta płyta to katharsis – porusza to, czego wcale nie chcesz dotykać. Przejmująca i oczyszczająca. Piękna. Całość wieńczy ironiczny tytuł. Wentyl, bez którego nie da się oddychać w tym dusznym świecie.”