Chcesz cieszyć się ulubioną muzyką w trakcie treningu lub słuchać podcastów podczas domowych obowiązków? Wybierz słuchawki bezprzewodowe! Koniec z niewygodnymi kablami, które plączą się i zahaczają o torbę lub ubrania. Zobacz polecane modele do 500 zł!

Jakie słuchawki bezprzewodowe - douszne czy nauszne?

Decydując się na słuchawki bezprzewodowe, możesz wybrać model douszny (właściwie częściej dokanałowy) lub nauszny. Oba rodzaje sprzętów mają swoich zwolenników. Niektórzy twierdzą, że słuchawki nauszne pewniej się trzymają i nie ryzykują zgubienia niewielkiej słuchawki, jak w przypadku dousznych. Z kolei fani tego drugiego rozwiązania wskazują, że nawet najwygodniejszy pałąk przylegający do głowy przez dłuższy czas powoduje uczucie dyskomfortu.

Duża w tym rola osobistych preferencji i tego, jakie aktywności będziesz podejmować ze słuchawkami na uszach. Najczęściej bezprzewodowe słuchawki przydają się do słuchania muzyki w trakcie treningu, a także - gdy potrzebujesz skupienia w pracy. Umilają podróż komunikacją miejską - możesz swobodnie słuchać podcastów lub oglądać seriale. Jeśli do tej pory używałeś określonego rodzaju słuchawek na kablu, naturalnym krokiem jest wybór analogicznego sprzętu, do którego jesteś przyzwyczajony - ale bezprzewodowego!

Co to jest True Wireless?

Wśród modeli dousznych spotkasz się z określeniem True Wireless. Co ono oznacza? To słuchawki prawdziwie bezprzewodowe, a więc takie, w której prawa i lewa są od siebie niezależne, nie są ze sobą połączone żadnym przewodem. Każdą ze słuchawek ładuje się wówczas osobno w specjalnym etui.

Zdarzają się bowiem takie modele, które dla lepszej stabilizacji mają połączone słuchawki za pomocą specjalnej konstrukcji. Często znajdziesz to rozwiązanie w modelach sportowych. Niektórzy oceniają to jako wygodne rozwiązanie - ale nie jest to wówczas True Wireless!

Jakie najlepsze słuchawki do 500 zł?

Dysponując budżetem do 500 zł, możesz wybierać spośród modeli od wielu uznanych producentów. Nie kupisz w tej cenie Apple AirPods, ale świetnie oceniane sprzęty takich marek, jak Sony, Philips, Jabra, Xiaomi - już zdecydowanie tak. Zobacz polecane słuchawki!

  • SONY WF-C700 ANC - prawdziwie bezprzewodowe słuchawki z wbudowaną aktywną redukcją szumów - to okazja w tym przedziale cenowym. Słuchawki są świetnie dopasowane do kształtu ludzkiego ucha, więc nosząc je przez dłuższy czas, nie odczujesz dyskomfortu. Spodoba ci się funkcja Adaptive Sound Control, która wykrywa gdzie jesteś i do otoczenia dopasowuje ustawienia dźwięku. W pełni naładowane działają do 10 godzin, możesz ten czas przedłużyć, korzystając z etui ładującego. Słuchawki mają wbudowany mikrofon.
  • PHILIPS TAA6606BK/00 - to przykład słuchawek, które są bezprzewodowe, ale nie True Wireless! Świetny wybór dla osób uprawiających sport - sprzęt pozostaje na miejscu nawet podczas intensywnego treningu. Słuchawki wykorzystując przewodzenie kostne. Otwarta konstrukcja sprawia, że podczas całego treningu zachowasz świadomość otoczenia - to zwiększa bezpieczeństwo! Dzięki wbudowanemu mikrofonowi możesz prowadzić rozmowy. Na pełnym naładowaniu słuchawki działają do 9 godzin.
  • SONY WH-CH520 - kolejna propozycja Sony, tym razem nauszna. Ustawiania EQ w aplikacji Sony Headphones Connect to ciekawe rozwiązanie - możesz uzyskać spersonalizowane wrażenia dźwiękowe! Na pełnym ładowaniu słuchawki działają do 50 godzin. Zaledwie 3 minuty ładowania wystarczą na uzupełnienie mocy na kolejne 1,5 godziny. Chcesz rozmawiać przez telefon? Nie ma problemu! Za pomocą jednego przycisku wygodnie odbierzesz połączenie, a wbudowany w słuchawki mikrofon dokładnie wychwyci, co masz do powiedzenia.

Zobacz słuchawki bezprzewodowe w sklepie MediaMarkt. Przed finalizacją transakcji sprawdź recenzje użytkowników, którzy wskazują, jak wybrane modele sprawdzają się w praktyce!

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook