Aż 13 zarzutów kradzieży z włamaniami do domków letniskowych usłyszał 17-latek zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. Młody mężczyzna wpadł po kolejnym zgłoszeniu włamania na terenie żabiowolskiej gminy. Policjanci ustalili, że Przemysław K. ukrywał się w okradanych budynkach przed pobytem w ośrodku wychowawczym. Wczoraj sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Intensywne działania grodziskich policjantów po zgłoszonych włamaniach w żabiowolskiej gminie doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzanej o te przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że w okolicy domków letniskowych przebywał młody mężczyzna. Szybko dotarli do podejrzewanego 17-latka i zatrzymali go.

Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że powinien przebywać w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, gdzie został skierowany przez sąd. Przemysław K. przyznał się do ukrywania w domkach letniskowych, do których się włamywał i zabierania stamtąd różnych przedmiotów. Przeprowadzone przez policjantów z Żabiej Woli czynności dochodzeniowe pozwoliły na przedstawienie 17-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniami do 13 pomieszczeń na terenie gminy. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Przemysława K. na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook