W Pierwszym Dniu Wiosny najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Skułach spotkali się z grodziskimi policjantami. Funkcjonariusze przypomnieli im zasady bezpiecznych zachowań w różnych miejscach. Zajęcia były też okazją do bliższego poznania zadań służbowych policjantów i ich wyposażenia do codziennych czynności. Wszyscy uczestnicy uznali, że to był ciekawy dzień w szkole.

W ramach zadań profilaktycznych grodziscy policjanci zorganizowali dziś zajęcia z najmłodszymi uczniami skulskiej szkoły. Podczas spotkania dzielnicowy z Posterunku Policji w Żabiej Woli i grodziski profilaktyk przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drogach, podczas zabaw na świeżym powietrzu, a także w kontaktach z osobami obcymi. Funkcjonariusze wyjaśnili także na czym polegają ich codzienne obowiązki i sprawdzili, czy najmłodsi znają numery alarmowe i potrafią wzywać pomoc w razie potrzeby.

Policjanci zaprezentowali także elementy wyposażenia służbowego, które jest wykorzystywane podczas wykonywania codziennych zadań. Na szkolnym dziedzińcu uczniowie mogli z bliska obejrzeć policyjny radiowóz i dowiedzieć się jak reagować na pojazdy uprzywilejowane,  a przy pomocy alkogogli sprawdzili jak widzi drogę nietrzeźwy kierowca. Mundurowi odpowiedzieli także na liczne pytania uczestników i życzyli im samych bezpiecznych dni, nie tylko na wiosnę.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bezpieczny początek wiosny w Skułach