O zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami gminy Żabia Wola. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i pracy.

11 grudnia, o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy w Żabiej Woli odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim - inspektor  Dariusz Lubański oraz policjanci Posterunku Policji i Komendy Powiatowej, a także wójt gminy- Pan Piotr Rybka i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy gminy Żabia Wola.

Podczas debaty Komendant Powiatowy przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie gminy w bieżącym roku. Następnie zostało omówione działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i sposób posługiwania się nią. Uczestnicy poznali też zagrożenia zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda”.

W czasie rozmowy na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy byli zainteresowani szczególnie działaniami policjantów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także stanem kadrowym w najbliższej im jednostce Policji. Wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennych służb.

Polub nas na Facebook