O zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali w piątek grodziscy policjanci z mieszkańcami gminy Żabia Wola. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję dowiedzieć się więcej o nowych narzędziach do zgłaszania zagrożeń i kontaktu z funkcjonariuszami oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w gminie.

W ostatni piątek o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy w Żabiej Woli odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział I  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim- podinspektor Wojciech Bogiel oraz policjanci Posterunku Policji i Komendy Powiatowej, a także wójt gminy- Halina Wawruch i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy gminy.

Podczas debaty Kierownik Posterunku Policji w Żabiej Woli – st.asp. Piotr Zarębski przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie gminy w bieżącym roku. Następnie zostało omówione działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i sposób posługiwania się nią. Uczestnicy poznali też zagrożenia zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda”.  

W czasie rozmowy na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy byli zainteresowani szczególnie działaniami policjantów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

Polub nas na Facebook