Już 22 listopada wybory uzupełniające w Okręgu numer 8 w gminie Żabia Wola. Pragniemy przedstawić Państwu jednego z kandydatów.
Jan Lazurko – mąż, ojciec dwóch synów Mieszka w Słubicy B od 4,5 lat. Zawodowo prowadzi firmę konsultacyjno -szkoleniową. Pszczelarz amator, stolarz pasjonat. Szczególnie docenia spokojne życie rodzinne w swojej małej ojczyźnie. Wolny czas lubi spędzać aktywnie - z synami na świeżym powietrzu.

O!: Skąd pomysł na start w wyborach?
Jan Lazurko: Szukając sposobu na naprawę pobliskiej drogi (ul. Orchidei), konsultowałem się z sąsiadką, która od lat działa społecznie w sprawach mieszkańców w mojej okolicy. I to właśnie ona kilka dni później zaproponowała, abym rozważył start w wyborach. Co prawda obecnie dzielę czas między rodzinę a firmę (mam dwóch małych synów), ale jeżeli chce się działać i zmieniać rzeczywistość, to rada gminy jest do tego najlepszym miejscem, dlatego postanowiłem wystartować, bo zależy mi na poprawie jakości życia moich sąsiadów i mieszkańców naszej gminy.

O!: W jaki sposób Pana doświadczenie może być Panu pomocne w roli radnego?
J. L.: Na co dzień działam z dużymi organizacjami biznesowymi – zawodowo prowadzę projekty rozwojowe i szkolenia, głównie z zakresu sposobów finansowania i sprzedaży. Potrafię prowadzić rozmowy na wysokich szczeblach organizacji oraz skutecznie przekonywać, merytorycznie argumentując swoje stanowisko. Myślę, że umiejętność ta może mieć duże znaczenie zwłaszcza w sytuacjach rozwijania współpracy z firmami już działającymi na terenie naszej gminy i pomoże w budowaniu odpowiedniego wizerunku naszego okręgu podczas pozyskiwania nowych inwestorów, którzy chcieliby zacząć działać w naszej okolicy.

O!: Co chce Pan zrobić dla swojego okręgu i dla gminy?
J. L.:
Przede wszystkim zintegrować społeczność lokalną. Obecnie, z uwagi  na dynamiczny proces migracji, mieszkańcy  mojej okolicy są słabo ze sobą zaznajomieni. Podczas rozmów przy zbieraniu podpisów zrozumiałem, jak duża jest potrzeba nawiązania bliższych więzi z sąsiadami – jest to bardzo ważne, bo  ludzie, którzy dobrze się znają i mają wspólne cele, są znacznie silniejsi – łatwiej wtedy jest wykorzystywać siłę i potencjał grupy do stałego systematycznego wprowadzania zmian. Cały czas dużym problemem jest naprawa i sukcesywna odnowa dróg. Będę pilnował, by w tej kadencji udało się zakończyć między innymi inwestycje związane z przebudową ulic: Chełmońskiego, Słonecznej, Kukułki, Granicznej, Zagrodowej, Słowiczej.
Ważna jest dla mnie ochrona środowiska, zwłaszcza ochrona okolicy przed dzikimi wysypiskami śmieci, a także temat rozwiązań z zakresu polityki śmieciowej. Dla poprawy jakości powietrza w naszej okolicy będę zabiegał o rozbudowę sieci gazowej w Grzymku.
Chciałbym też zająć się rozwiązaniem dotyczącym koszenia zarośli i regularnego odśnieżania, w taki sposób, by nie naraziło to gminy na duże koszty.

O!: Jakich problemów się Pan spodziewa?
J. L.: Polityka samorządowa rządzi się  innym sposobem działania, niż ten, z którym spotykam się na co dzień w biznesie. Uważam, że rada zdaje się być w wielu kwestiach podzielona i jestem pewien, że nie służy to nikomu. Zamierzam skupić się na szukaniu punktów wspólnych, które pozwolą skupić się na działaniach na rzecz mieszkańców.
Należy pamiętać też o ograniczeniach budżetu gminy. Jako rada, musimy pomyśleć nad kierunkiem i strategią rozwoju gminy, by przyciągnąć nowych mieszkańców i inwestorów, którzy pomogą w perspektywie 10 – 15 lat wejść na zupełnie inny poziom dochodów.

O!: Czym chce Pan przekonać mieszkańców, by oddali głos na Pana, a nie kontrkandydata?
J. L.:
Jeżeli  Państwo zaufają mi i powierzą swój głos, mogą się Państwo spodziewać:

  1. Budowania porozumienia wśród społeczności lokalnej – organizacji działań, budujących poczucie wspólnoty i dbałości o korzyści nas wszystkich.
  2. Opracowania mapy spraw – wspólnego systemu zgłaszania spraw, ich monitorowania i rozpatrywania (pomogę i będę sprawdzał postępy w analizowaniu zgłaszanych problemów).
  3. Polityki nastawionej na myślenie o rozwoju gminy w perspektywie 10 – 15 lat, dążącej do finansowego zabezpieczenia gminy i mającej na celu racjonalną gospodarkę finansami publicznymi.

Proszę o poparcie w zbliżających się wyborach!

Zachęcamy Państwa do polubienia profilu FB kandydata:

MATERIAŁ KWW NASZA GMINA ŻABIA WOLA

Polub nas na Facebook