Książka jest dobra na wszystko!

W czwartek, 11.09.2014 roku, w żabiowolskim dworku zainaugurowano projekt „Książka jest dobra na wszystko”, realizowany w partnerstwie PDT „Parabuch” oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli.

Program spotkania pt. „Podróże – spotkanie z kulturą Mongolii” był niezmiernie bogaty. Zaprezentowane zostały publikacje o tematyce podróżniczej ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej. Dr Jan Rogala, pracownik naukowy UW, przedstawił opowieść o mongolskiej gościnności oraz wspaniała, egzotyczna prezentację multimedialną. Elżbieta Seczykowska, znana z publikacji w magazynach historycznych i podróżniczych oraz jako artysta fotografik, zaprezentowała wystawę „Spotkanie z Mongolią”, którą będzie można podziwiać w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej. Spotkanie zwieńczył „Ethnicon” - koncert saksofonisty i kompozytora, Andrzeja Antolaka.

Oprócz prelekcji, publikacji, prezentacji i muzyki uczestnicy spotkania mogli spróbować mongolskich specjałów, m.in. sera oraz herbaty (przygotowywanej zupełnie inaczej niż znana „ekspresówka”).

Cykl spotkań zostanie zakończony w sobotę, 25.10.2014 roku, imprezą rodzinną o nazwie „Święto Biblioteki”. Zapraszamy do wzięcia udziału w programie pozwalającym z bliska zapoznać się z rolą książki (w szerokim tego słowa znaczeniu) we współczesnym świecie. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące spotkań można uzyskać na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli.

Polub nas na Facebook