Zarzuty znęcania się nad bydłem ze szczególnym okrucieństwem usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Żabiej Woli i policjanta z jaktorowskiego komisariatu. W ich samochodzie funkcjonariusze ujawnili 5 krów przewożonych w niewłaściwych warunkach. Zwierzęta były okaleczone, a jedno z nich nie żyło. Obaj zatrzymani odpowiedzą przed sądem za czyn z Ustawy o ochronie zwierząt.

Przed północą grodziscy policjanci otrzymali informację o pojeździe, w którym w niewłaściwy sposób przewożone jest bydło. Natychmiast na trasę S-8 wyjechał żabiwolski dzielnicowy i policjant z jaktorowskiego komisariatu. Funcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali opisane iveco i zatrzymali auto do kontroli.

Potwierdzili, że w części ładunkowej leży 5 krów, przywiązanych do burty pojazdu. Jedno ze  zwierząt było martwe, a pozostałe miały liczne rany na ciele, leżały  na twardym i bardzo brudnym podłożu. Policjanci natychmiast na miejsce wezwali powiatowego lekarza weterynarii, który stwierdził krytyczny stan krów i konieczność przewiezienia do ubojni.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i pasażera pojazdu, którym było przewożone bydło. Wykonane w sprawie czynnności pozwoliły na przedstawienie 48-latkowi i 17-latkowi zarzutów znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Ojciec i syn odpowiedzą przed sądem za to przestępstwo. Policjanci sprawdzają jeszcze pochodzenie i przeznaczenie krów.  Ustawa o ochronie zwierząt przwiduje za dokonanie tego czynu karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie.

 

Polub nas na Facebook