Podziel się choinką z innymi lub z... kozą

Do końca stycznia w Gminie Żabia Wola trwa akcja „Podziel się choinką”. Świątecznym drzewkiem można podzielić się na dwa sposoby:

1. CHOINKA ZAKUPIONA W DONICZCE:

Jeśli ktoś chciałby się pozbyć po świętach choinki zakupionej w doniczce, może ją przekazać do Urzędu Gminy Żabia Wola. Wystarczy zadzwonić  pon nr tel. 46 858 27 34, a pracownicy urzędu  przyjadą po drzewko w uzgodnionym terminie. Do tego czasu iglak powinien być podlewany i rozebrany z ozdób.

Choinkę można też dostarczyć osobiście na parking Urzędu Gminy Żabia Wola przy ul. Głównej w dni robocze do 31.01.2023 w godzinach pracy Urzędu (uwaga przyjmujemy żywe drzewka w dobrym stanie, a nie uschnięte).

Otrzymane drzewka zostaną przekazane innym mieszkańcom, jeśli pojawią się chętni.

Pozostałe iglaki będą przesadzone wiosną na przeznaczone oraz przystosowane do tego miejsce na terenie Gminy Żabia Wola.

2. CHOINKA CIĘTA - W SAM RAZ DLA KÓZ i LAM

Osoby, które mają na zbyciu choinki cięte zamiast je wyrzucać, mogą podzielić się nimi z kozami i lamami. Pachnące igliwie sosny, jodły czy świerku to rarytas w menu tych zwierząt, które zimą  żywią się głównie słomą, sianem, kiszonką i zbożem. Dlatego nawet mały iglaczek, to dla nich spora dawka witamin.

Warunek jest jeden: choinki muszą jeszcze posiadać igliwie na gałązkach (bez ozdób, brokatu, sztucznego śniegu), bo to ta część drzewka kozom i lamom tak bardzo smakuje. Okazuje się też, że najlepsze, bo najzdrowsze są drzewka kupione w nadleśnictwach - drzewko z takiego źródła nie było pryskane środkiem nabłyszczającym i kozom będzie na pewno smakować.

Gdzie oddać choinkę ciętą?
Do zaprzyjaźnionego Schronisko Pegasus znajdującego się w Musułach ul. Folwarczna 3 (brama główna), tel. 791 563 010, e-mail: pegasus@pegasus.org.pl

Pamiętajmy, że jeżeli czegoś nie potrzebujemy, to podzielmy się tym z innymi, wyrzucanie powinno być ostatecznością.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Podziel się choinką z innymi lub z... kozą