Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprosiła mieszkańców na finisaż wystawy malarskiej Stanisława Kmiecika. W luźnej rozmowie o historii artysty, uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania i dzielić się własnymi doświadczeniami.

Stanisław Kmiecik jest artystą znanym nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach na całym świecie. Jego historia zaczyna się, gdy nie mając od urodzenia rąk, w wieku 5 lat zaczął malować ustami i nogami. Od tej pory eksperymentował z różnymi technikami malarskimi, a cechą charakterystyczną jego prac są pejzaże z rodzinnych okolic, martwa natura, akty i surrealistyczne motywy nacechowane osobistymi, metafizycznymi nastrojami. Artysta należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami, a jego prace oprócz na wystawach, można także podziwiać na kartkach świątecznych i kalendarzach, wydawanych przez Wydawnictwo Amun.

Podczas spotkania z mieszkańcami Pan Stanisław wraz z żoną Moniką opowiedzieli zebranym o historii artysty i ich własnych doświadczeniach podczas wielu innych spotkań, które prowadzą w każdym możliwym miejscu w Polsce. Podczas otwartej rozmowy z gośćmi, w atmosferze dużej serdeczności, można było usłyszeć wiele ciekawostek i śmiesznych anegdotek, a jednocześnie zadawać pytania artyście, który chętnie i bez skrępowania zaspokajał ciekawość zebranych. W międzyczasie dał również pokaz malowania stopami, a gotowy rysunek został przekazany na ręce pani kierownik – Izabeli Lewandowskiej. Uczestnicy spotkania mogli także otrzymać reprodukcje prac artysty na pocztówkach oraz zrobić sobie z gośćmi pamiątkowe zdjęcia.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pokaz malarstwa na żywo